خانه / بورس و سهام / افزایش 18 درصدی نرخ تصفیه شکر خام تصویب شد

افزایش 18 درصدی نرخ تصفیه شکر خام تصویب شد

نرخ دستمزد تصفیه شکر خام به ازای هر کیلو از 106 تومان به 125 تومان افزایش یافت.

رضا رحمتی، معاون انجمن صنفی تولید کنندگان قندو شکر، در گفتگو با خبرنگار اکوبورس از افزایش 18 درصدی نرخ دستمزد تصفیه شکر در سال 93 خبر داد.

وی با اشاره به تلاش انجمن در زمینه  تعدیل نرخ تصفیه شکر خام عنوان کرد که نرخ دستمزد تصفیه شکر خام به ازای هر کیلو از 106 تومان به 125 تومان افزایش یافت.

رحمتی همچنین در رابطه با تعرفه واردات شکر افزود: از اسفند سال 92 تا کنون ثبت سفارش برای واردات شکر نداشته ایم و به نظر می رسد که این روند تا پایان سال 93 ادامه داشته باشد. بدین ترتیب تعین تعرفع برای واردات در حالی که وارداتی صورت نمی گیرد کار منطقی ای نیست.

معاون انجمن صنفی تولید کنندگان قندو شکر در رابطه با افزایش نرخ شکر خام نیز با اشاره به سال مالی تولید شرکت های قند و شکر که عمدتا از ابتدای مهر ماه می باشد عنوان کرد که در حال حاضر برای تصمیم گیری در رابطه با افزایش نرخ شکر زود است.

در روزهای گذشته این مقام مسئول با اشاره به تعیین نرخ خرید 240 تومانی هر کیلو چغندر قند استحصالی در سال 93،از استقبال کشاورزان برای خرید بذر و افزایش کاشت چغندر در سال جاری سخن گفته و عنوان کرده بود که به تبع افزایش قیمت چغندر قند انتظار می رود نرخ جدید شکر سفید در کارخانه ها در شهریور ماه امسال اعلام گردد.

به گفته وی نرخ جدید هر کیلو شکر سفید در کارخانه ها رقمی بالاتر از 2000 تومان خواهد بود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*