خانه / بورس و سهام / علت عدم کشف قیمت “فایرا” در روز اول بازگشایی

علت عدم کشف قیمت “فایرا” در روز اول بازگشایی

در حالی نماد معاملاتی “فایرا” در مورخ 11 مرداد ماه سال جاری پس از برگزاری مجمع عادی سالیانه بدون محدودیت نوسان قیمت آماده انجام معامله بود که به دلیل عدم کشف قیمت “فایرا” در روز مذکور، مجدداً در تاریخ 12 مرداد ماه بدون محدودیت نوسان بازگشایی و با 14 درصد افت قیمت مواجه شد.

شایان ذکر است که نماد معاملاتی “فایرا” در تاریخ 11 مرداد با اینکه نزدیک قیمت 4290 ریال تقاضا داشت اما ناظر بازار اجازه کشف قیمت را نداده است.

در همین راستا، صحرایی، ناظر بازار شرکت بورس اوراق بهادار در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: با توجه به اینکه کشف قیمت باید در حجم قابل توجهی صورت بگیرد اما در روز نخست بازگشایی شرکت آلومينيوم‌ ايران‌ در تاریخ 11 مرداد، حجم معاملات قابل توجه نبوده و در نتیجه با توجه به شرایط مذکور، جهت کشف قیمت طبق روال، یک روز دیگر فرصت داده و چنانچه همان شرایط روز اول حاکم باشد، نماد بازگشایی می گردد.

وی افزود: بنابراین به منظور ایجاد فرصت جدید و احتمال مشارکت سهامدار عمده، کشف قیمت به روز 12 مرداد موکول گشت شایان ذکر است که در روز 12 مرداد طبق قانون حراج نماد “فایرا” بدون محدودیت قیمت انجام شد و زمانی که نماد متعادل نشد دامنه نوسان دوباره باز شد .

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*