خانه / بورس و سهام / سه خبر از سه صنعت مختلف بورسی

سه خبر از سه صنعت مختلف بورسی

یک خبر از جنس معدنی: معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفته است درحال حاضر ظرفیت 24 میلیون تن برای تولید فولاد در کشور وجود دارد که سال گذشته از این رقم 16 میلیون و 500 هزار تن تولید داشتیم که عدم دستیابی به ظرفیت تولید، بیشتر به دلیل کمبود مواد اولیه در بخش گندله و آهن اسفنجی بوده است .

 

یک خبر از جنس پالایشی: معاون وزیر نفت در تشریح مهمترین طرح‌های آماده راه اندازی بنزین سازی در پالایشگاه‌های موجود نفت کشور، گفته است هم اکنون تمامی مراحل ساخت و نصب تجهیزات طرح عظیم بنزین سازی پالایشگاه نفت اصفهان به پایان رسیده است . او در ادامه، طرح بنزین سازی پالایشگاه نفت بندرعباس را یکی دیگر از طرح‌های جدید بنزین سازی که تا پایان سال جاری راه اندازی خواهد شد، نام برد و گفت: علاوه بر این هم اکنون عملیات اجرای احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس هم شتاب گرفته است .

 

یک خبر از جنس برقی: وزارت نیرو به منظور مدیریت مصرف سوخت و انرژی در نیروگاه‌ها طرح تبدیل واحدهای گازی به سیکل ترکیبی را به منظور مدیریت سالانه مصرف سوخت مایع و گاز طبیعی را در دستور کار قرار داده است . به اعتقاد کارشناسان اقتصاد انرژی، به ازای تبدیل هر دو واحد نیروگاه گازی به یک واحد سیکل ترکیبی حدود 160 مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده می شود که در صورت اجرای این پروژه در کل صنعت برق سالانه 8 تا 10 میلیارد دلار در مصرف سوخت مایع واحدهای نیروگاهی کاسته خواهد شد

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*