خانه / بورس و سهام / تالار بورس کالای منطقه آزاد بندر انزلی افتتاح شد

تالار بورس کالای منطقه آزاد بندر انزلی افتتاح شد

پس از گذشت سه ماه از افتتاح تالار معاملات آتی زیره سبز در مشهد، روز گذشته تالار بورس کالای منطقه آزاد انزلی با کسب مجوز از سوی شرکت کارگزاری آگاه با حضور معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور افتتاح گردید.

با تصویب ضوابط صدور مجوز تأسیس و فعالیت دفاتر پذیرش بورس کالا در سراسر ایران، سرانجام روز گذشته با کسب مجوز از سوی شرکت کارگزاری آگاه، تالار نمایندگی کارگزاران بورس کالای ایران در منطقه آزاد انزلی افتتاح شد.

براساس این گزارش، در مراسم افتتاح بورس کالای بندرانزلی، نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور، ترکان مشاور رییس جمهور، پناهیان مدیر عامل بورس کالای ایران، مسرور مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی و جمعی از نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و استاندار گیلان حضور بهم رساندند.

گفتنی است در تالار بورس کالا در منطقه آزاد انزلی، کلیه کالاهای پذیرفته شده در بورس کالای ایران معامله خواهد شد و این تالار در راستای رونق فضای کسب و کار اقتصادی در منطقه آزاد انزلی فعالیت خواهد کرد.

براساس این گزارش، تبدیل شدن نرخ های کشف شده در تالار انزلی به مرجع قیمت سی آی اس، قفقاز و آسیای میانه از دیگر برنامه های بورس کالای منطقه آزاد انزلی به شمار می رود.

شایان ذکر است، راه اندازی قرارداد آتی زعفران تا یک ماه آینده و همچنین قرارداد اختیار معامله تا پایان سال جاری از دیگر برنامه های بورس کالای ایران می باشد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*