خانه / بورس و سهام / بدن دولت و مجلس باید از کاهش قیمت سهام بلرزد!

بدن دولت و مجلس باید از کاهش قیمت سهام بلرزد!

علیرضا عسگری مارانی – مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران– در گفت‌وگو با ایسنا ، به علت رکود حاکم بر بازار سرمایه اشاره کرد و گفت:در حال حاضر بورس تهران به دلیل ابهامات موجود در اقتصاد در حالت انتظار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه هیچگاه در اقتصاد ایران این میزان ابهام وجود نداشته است،ادامه داد:در حال حاضر سیاست‌ها نامشخص بوده و در خصوص معادن، پتروشیمی، گاز، فولاد و خودرو ابهامات کلیدی وجود دارد و دولت و مجلس در این خصوص با یکدیگر هماهنگ نیستند؛ لذا تا زمانیکه این ابهامات برطرف نشود بازار از این وضعیت خارج نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شوک های وارد شده به صنایع در بورس تهران اثرگذار بوده است،خاطرنشان کرد:دولت و مجلس به جای ارائه طرح های جامع باید 3 یا 4 شرکت بزرگ را به عنوان لوکوموتیو صنایع مشخص کرده و تکلیف آنها را روشن کنند تا مشکلات سایر صنایع نیز برطرف شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ملی تصریح کرد:وزرای اقتصادی دولت صنایع اصلی کشور را شناخته و به مشکلات آنها آگاهی دارند لذا باید در خصوص بنگاه های اقتصادی تصمیم گرفته و ابهامات موجود در آنها را برطرف کنند درغیر اینصورت بورس به همین منوال حرکت خواهد کرد.

مارانی با بیان اینکه سرمایه گذار به ثبات تصمیم گیری نیازدارد،عنوان کرد:اتفاقاتی که در افزایش قیمت برخی صنایع رخ داد، سود را از صنایع خارج کرده و موجب قفل شدن آنها شد بنابراین مردم باید ثبات در تصمیم گیری را مشاهده کنند تا وارد بازار سهام شوند.

این فعال بازار سرمایه با تاکید بر اینکه وضعیت صنایع باید توسط دولت، مجلس و حتی قوه قضاییه روشن شود،اظهار کرد:برخی‌ها تصور می کنند توجه نکردن به بازار بورس افتخار است در صورتیکه این ضد ارزش بوده و باید بدن دولت و مجلس از اینکه قیمت سهمی به زیر قیمت اسمی برسد،بلرزد.

مارانی با بیان اینکه رکود در بورس وجود ندارد،خاطرنشان کرد:معتقد نیستم که در شرایط فعلی رکود در بورس حاکم است زیرا رکود را خودمان با رفتار بدمان دامن می زنیم این در حالی است که با وضع سیاست های صحیح می‌شود از رکود خارج شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*