خانه / بورس و سهام / بررسی روند نماد “لابسا” تا پایان سال

بررسی روند نماد “لابسا” تا پایان سال

براساس آخرین اطلاعات درج شده بر روی سایت کدال، درآمد هر سهم شرکت آبسال برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ماه سال ۹۳ به میزان ۸۵۶ ریال برآورد شده این در حالی است که درآمد هر سهم “لابسا” براساس عملکرد واقعی سه ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ماه سال جاری به میزان ۳۲۷ ریال بوده و در نتیجه این شرکت توانسته طی مدت مذکور ۳۸ درصد بودجه خود را پوشش دهد.

برهمین اساس، میرزاپور، معاونت مالی شرکت آبسال در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار کرد: چشم انداز شرکت آبسال تا پایان سال ۹۳ بستگی به وضعیت کلان اقتصادی کشور دارد بطوریکه چنانچه اقتصاد کشور از شرایط رکودی موجود خارج شود، “لابسا” شاهد وضعیت بهتری خواهد بود.

میرزاپور تصریح کرد: در مقابل احتمال می رود شرکت آبسال، با فرض تداوم روند رکودی در اقتصاد کشور، همچنین به دلیل تعطیلات تابستانی این شرکت که حدود یک ماه بوده و با توجه به گزارش سه ماهه خود، در گزارش ۶ ماهه اندکی با تعدیل همراه باشد.

معاونت مالی “لابسا” عنوان کرد: با توجه به اینکه تولیدات محصولات شرکت آبسال فصلی می باشد لذا طی ۵ ماهه نخست سال معمولاً تولید کولر توسط این شرکت بیشتر می باشد در نتیجه مقدار تولید و فروش در ۵ ماهه نخست سال به دلیل بالا بودن تقاضا، بیشتر می باشد اما روند تولید و فروش تا پایان شهریور ماه متعادل می گردد.

میرزاپور در خصوص روند مقدار تولید و فروش “لابسا” طی نیمه دوم سال جاری بیان کرد: پیش بینی می گردد که شرکت آبسال مطابق مقدار تولید و فروش خود در نیمه دوم سال، بتواند مطابق میزان برآورد شده در بودجه پوشش دهد.

وی در خاتمه افزود: همچنین شرکت آبسال در خصوص صادرات محصولات طی سال جاری نیز برنامه هایی در نظر گرفته است بطوریکه در نظر دارد صادرات خود را افزایش دهد بنابراین انتظار می رود در صورت رفع تحریم ها، “لابسا” بتواند برنامه های صادراتی خود را محقق نماید.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*