خانه / بورس و سهام / قیمت مسکن سال آینده ۷۰ درصد گران می شود

قیمت مسکن سال آینده ۷۰ درصد گران می شود

رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران با اعلام با اشاره به تقاضای پنهان در بازار مسکن اعلام کرد: در حال حاضر دو میلیون خانوار در کشور فاقد مسکن هستند.

حسن محتشم با بیان این که سالیانه ۸۰۰ هزار ازدواج در کشور صورت می گیرد اعلام کرد: با توجه به افزایش تقاضای مسکن در خوشبینانه ترین حالت در صورتی که سالیانه یک میلیون واحد احداث شود تا ۱۰ سال آینده یعنی سال ۱۴۰۴ به نقطه تعادل خواهیم رسید.
رئیس انجمن انبوه سازان مسکن با اشاره به رکود در بازار مسکن اعلام کرد: به دلیل توقف خرید و فروش میزان تقاضای پنهان برای خرید مسکن همچنان رو به افزایش است به طوری که پیش بینی می شود با سیر صعودی تقاضای پنهان در بازار مسکن سال آینده با جهش ۷۰ درصدی قیمت در سال آینده مواجه شویم.
محتشم، با بیان این که نرخ اجاره بها در بازار مسکن میانگین ۱۵ تا ۲۵ درصد افزایش یافته است عنوان کرد: با توجه به این که نرخ اجاره از قیمت ملک در بازار مسکن تبعیت می کند به دلیل این که هم اکنون دچار رکود در بازار مسکن هستیم نرخ اجاره بها در فصل پاییز ثابت می ماند.
میزان: رئیس انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران با بیان این که در بخش تجاری، مبلغ اجاره بها در مقایسه با بخش مسکونی در سال جاری افزایش کمتری تجربه کرده است گفت: هرچند در بخش تجاری به دلیل اینکه ملک مورد اجاره محل کسب درآمد است، قیمت ملک و طبیعتا مبلغ اجاره بهای آن نیز بالاتر می باشد اما با این حال در مقایسه با بخش مسکونی، اجاره بهای بخش تجاری افزایش کمتری داشته است.
او در ادامه گفت: در سال گذشته اجاره بها و رهن سه بار افزایش قیمت را تجربه کرده اند با کاهش قیمت ارز و سکه و سرازیر شدن نقدینگی ها به سمت بازار مسکن، افزایش قیمت بیش از نرخ تورم را تجربه خواهیم کرد.
جام نیوز

یک نظر ثبت شده

  1. عامل گرانی مسکن شما بساز بفروش ها ومشاورین املاکها هستید چی شده خرید فروش کم شده اگه مطمن بودید گران می شود به هیچ عنوان اعلام نمی کردید تارخ گواهی میدهد که شما وامثال شما دلشان به هال مردم نمیسوزد دروغ می گی مثل …

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*