خانه / بورس و سهام / افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی “ذوب آهن” بزودی / امکان سنجی صادرات به قطر

افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی “ذوب آهن” بزودی / امکان سنجی صادرات به قطر

شرکت ذوب آهن اصفهان برنامه افزایش سرمایه حداقل ۱۰۰ درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها در نظر گرفته که مراحل اولیه اجرای این برنامه در حال پیگیری است.

معاون سرمایه گذاری ها و امور سهام شرکت ذوب آهن اصفهان با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: این برنامه افزایش سرمایه در حالی از محل تجدید ارزیابی تجهیزات اجرایی می شود که در حال حاضر کارشناسان رسمی دادگستری در حالی بررسی و ارزیابی ارزش این دارایی ها هستند.

مجتبی فریدونی افزود: پس از ارزیابی چهار کارگاه نورد توسط کارشناسان رسمی دادگستری، در حال حاضر بررسی تجهیزات سایر واحدها در حال انجام است، به گونه ای که به نظر می رسد این امر تا پایان آذرماه امسال پایان پذیرد و پس از تأیید آن توسط حسابرس و دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار، مراحل نهایی اجرای این برنامه سپری شود.

وی به مراحل پیشرفت اجرای طرح راه اندازی خط تولید نورد ریل اشاره کرد و گفت: تجهیزات و لوازم مورد نیاز جهت اجرای این پروژه تأمین شده و انتظار می رود طی سال آینده به بهره برداری برسد که تحقق آن ارزش افزوده زیادی برای این مجموعه به همراه خواهد داشت. چرا که قیمت فروش این محصولات بیش از دو برابر نرخ فروش تیرآهن است.

معاون سرمایه گذاری ها و امور سهام شرکت ذوب آهن اصفهان در خصوص وضعیت عملکردی این مجموعه طی شش ماهه نخست امسال گفت: وضعیت تولید محصولات در حالی طی این دوره مناسب ارزیابی می شود که به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی کشور مقدار فروش محصولات چندان قابل توجه نبوده است. چرا که در پی رکورد حاکم بر بازار مسکن و اجرای پروژه های عمرانی و نیز تخصیص بودجه و منابع مالی به پروژه های با درصد پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۰ درصدی، وضعیت تقاضا برای محصولات تولیدی “ذوب” چندان مناسب نیست.

فریدونی افزود: وضعیت فروش صادراتی محصولات تولیدی نیز طی شش ماهه نخست امسال به دلیل شرایط نامناسب سیاسی کشور عراق مناسب نبوده که در پی این امر در حال بازاریابی در سایر کشورها همچون قطر هستیم.

معاون سرمایه گذاری ها و امور سهام “ذوب” در خصوص پتانسیل های مجموعه جهت تحقق بودجه سال مالی جاری تصریح کرد: این امر به شرایط اقتصادی کشور و وضعیت تقاضا برای محصولات تولیدی بستگی دارد. علاوه بر این امیدواریم تا با کاهش تحریم های بین المللی شاهد بهبود وضعیت اقتصادی کشور باشیم.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*