خانه / بورس و سهام / پوشش 54 درصدی در دوره 3 ماهه “سقاین” !

پوشش 54 درصدی در دوره 3 ماهه “سقاین” !

شرکت سیمان قائن با سرمایه ای بالغ بر 2 میلیارد و 661 میلیون و 100 هزار تومان پیش بینی سود هر سهم برای سال مالی منتهی به اسفند 92 را براساس عملکرد واقعی دوره 3 ماهه منتشر کرده است.

این شرکت که برای هر سهم در سال مالی مذکور بر اساس عملکرد واقعی دوره 3 ماهه با تعدیل مثبت 6 درصدی مبلغ 9650 ریال عایدی خالص پیش بینی کرده در دوره مورد بررسی موفق به تحقق 54 درصد از آن شده است.

عملکرد واقعی “سقاین” در دوره 3 ماهه با پوشش 28 درصدی فروش، 24 درصدی بهای تمام شده، 36 درصدی سود ناخالص و 37 درصدی سود عملیاتی همراه بوده است.

این شرکت در خصوص پوشش 54 درصدي EPS توضیحات زیر را ارائه کرده است:

1- ازآنجاکه فروش شرکت با شروع فصل سرما با کاهش روبرو خواهد گرديد وشرکت مطابق سالهاي گذشته مجبور به ارائه تخفيف خواهد شد بنابراين مبلغ فروش پيش بيني شده براي هر تن سيمان در ماههاي آتي سال پایين تراز نرخ مصوب پيش بيني گرديده است، همچنين نرخ فروش صادراتي نيز بر اساس نرخ واقعي کنوني در نظر گرفته شده است.

2- ازآنجايکه بودجه سالانه به صورت سالانه تهيه شده در نتيجه عمليات را به صورت يکجا منعکس مي سازد بنابراين اگرچه در سه ماهه اول معادل 37 درصد سود عملياتي پوشش داده شده است لیکن با شروع فصل سرما سال و کاهش فروش و افزايش تخفيفات و برنامه توقفات جهت تعميرات اساسي در سه ماهه پايان سال پوشش مذکور تعديل خواهد شد.

3- درآمد حاصل از سرمايه گذاري ها به مبلغ 7 میلیارد و 117 میلیون و600 هزار تومان عمدتاً سود شرکت هاي مي باشد که مجامع آنها در سه ماهه نخست سال برگزار گرديده ودر نتيجه قالب سود حاصل از سرمايه گذاري ها در سه ماهه نخست شناسايي شده است بديهي است با توجه به اين موضوع درصد پوشش EPS به ميزان 54 درصد در مقاطع بعدي سال تعديل خواهد گرديد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*