خانه / بورس و سهام / وضعیت بورس تهران مثل معتادان تزریقی شده است!

وضعیت بورس تهران مثل معتادان تزریقی شده است!

محسن صرامی فروشانی درباره دلایل افت شاخص بورس گفت: وضعیت بازار بورس کشور به مانند یک شخص تزریقی شده که تنها در صورت تزریق مواد، فعال می شود. بنابراین باید تدابیر اساسی و کارشناسی برای اصلاح بازار سرمایه اتخاذ کرد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۵+۱ بر وضعیت بازار بورس تاثیر دارد اما باید پذیرفت مشکلات بازار سرمایه کشور تنها به این موضوع محدود نمی شود.
صرامی فروشانی با بیان اینکه مشکل بازار بورس کشور ساختاری است، گفت: یکی از دلایل ضعف بازار سرمایه کشور این است که بورس کشور به تصمیمات دولتی وابسته شده این در حالی است که بر اساس سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی باید شرکت ها دولتی واگذار شوند تا شرکت های دولتی وابسته به دولت و همچنین بانک های سودجو نتوانند بازار بورس را تحت تاثیر تصمیمات خود قرار دهند.
این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: باید پذیرفت وزارتخانه های اقتصاد و صنعت، معدن و تجارت و همچنین سیستم بانکی از طریق کارگزاری هایی که در اختیار دارند می توانند بورس کشور را تحت تاثیر قراردهنداین در حالی است که در تمامی دنیا بازار سرمایه مردمی است.برای اینکه وضعیت بازار بورس کشور به حالت عادی بازگردد بهتر است که وزارت اقتصاد به این مسئله ورود نکند و با اقدامات موقتی، بطور کاذب و حبابی حال بورس را بهبود نبخشد.به گزارش ساعت ۲۴ به نقل از خانه ملت، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: نوسانات بازار بورس اقتصاد کلان کشور و حتی اقتصاد خرد خانوارهایی که در بورس سرمایه گذاری کرده اند را تحت تاثیر قرار می دهد بنابراین باید بصورت اقتصادی زمینه تقویت بورس فراهم شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*