خانه / بورس و سهام / گزارش عملکرد آبان ۹۳ / افت نماگرهای بازار سرمایه و افزایش ارزش اسمی در آبان ماه امسال

گزارش عملکرد آبان ۹۳ / افت نماگرهای بازار سرمایه و افزایش ارزش اسمی در آبان ماه امسال

گزارش عملکرد آبان ماه امسال بازار اوراق بهادار توسط شرکت بورس منتشر شده که در گزارش مذکور برخی پارامترها همچون تعداد روزهای معاملاتی، نماگرهای بازار سرمایه، توقف و بازگشایی نمادها مورد بررسی قرار گرفته است.

براساس گزارش بورس نیوز، شاخص کل در حالی طی آخرین روز معاملاتی آبان ماه سال گذشته در رقم ۷۸ هزار و ۴۲۴ واحد بود که با کاهش حدود چهار درصدی به رقم ۷۵ هزار و ۲۴۸ واحد طی آخرین روز معاملاتی آبان امسال رسیده است.

تعداد روزهای معاملاتی

معاملات آبان ماه در ۱۸ روز انجام شده که ۱۲ روز معاملاتی با صعود شاخص کل و شش روز آن با نزول نماگر بازار سرمایه همراه بوده است.

این در حالی است که طی معاملات آبان ماه سال گذشته از ۲۰ روز معاملاتی بورس، ۱۴ روز از آن با روند صعودی شاخص کل رو به رو بوده است.

نماگرهای بازار سرمایه

بررسی متغیرهایی همچون ارزش بازار، ارزش اسمی و گردش معاملات طی آبان ماه امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته حاکی از کاهش فاکتورهای فوق است و در مقابل آن ارزش اسمی نیز افزایش یافته است.

تحلیل بورس پیش بینی بورس بهترین سهام اخبار بورس

توقف و بازگشایی نمادها

براساس اطلاعات موجود، طی معاملات ماه گذشته نماد معاملاتی ۵۲ شرکت متوقف شده و در مقابل ۶۴ نماد نیز مورد بازگشایی قرار گرفته است. حال آنکه طی دوره مشابه سال گذشته ۱۰۶ نماد بازگشایی شده و ۷۰ نماد نیز متوقف شده اند.

روند معاملات نرمال به تفکیک حقیقی و حقوقی

معاملات بورس طی آبان و مهر ماه امسال در حالی روندی صعودی را طی کرده که از ابتدای سال جاری تا شهریور ماه معاملات بازار سهام چندان مناسب نبوده و مسیر نزولی را پشت سرگذاشته است.

تحلیل بورس پیش بینی بورس بهترین سهام اخبار بورس

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*