خانه / بورس و سهام / استقبال از تك‌سهم‌هاي كوچك

استقبال از تك‌سهم‌هاي كوچك

بازار فرابورس اولين روز كاري هفته را به‌رغم كاهش 3 واحدي شاخص با رشد معاملات آغاز كرد، به طوري كه در نهايت دادوستد بيش از 58 ميليون برگه اوراق بهادار به ارزش 383 ميليارد ريال در سامانه معاملاتي اين بازار به ثبت رسيد.

بازار ديروز با استقبال سهامداران از تك‌سهم‌هاي كوچك از جمله سهام شمال شرق شاهرود، روي زنگان، كويرتاير و سكاب با رونق همراه شد كه در اين ميان پس از معامله 5/1 ميليون سهم سكاب، دوباره صف خريدي براي آن تشكيل شد.
روز گذشته معاملات ذوب‌آهن اصفهان نيز چشمگير بود تا جايي كه با عرضه و معامله 50 ميليون سهم ذوب به ارزش 348 ميليارد ريال، حدود 91 درصد از ارزش معاملات كل بازار به اين نماد اختصاص يافت. هرچند در جريان معاملات دوباره صف خريدي براي «ذوب» تشكيل شد كه در نهايت با 5 درصد نوسان مثبت در شرايط تعادلي به كار خود پايان داد.
به این ترتيب نماد يادشده همراه با دو نماد ميدكو و فولاد صبانور بيشترين تاثير مثبت را بر شاخص آيفكس داشتند كه در مقابل تاثير منفي نمادهاي پتروشيمي زاگرس و مارون بي‌نتيجه بود و در نهايت آيفكس با شرايط منفي مواجه شد.
در گروه پتروشيمي نيز پتروشيمي خراسان با وجود متعادل بودن ديگر نمادهاي همگروه از معاملات پرحجمي برخوردار بود كه در نهايت با خريد و فروش 6 ميليون سهمي روبه‌رو شد.
همچنين در گروه ساختماني به جز نماد مسكن شمال شرق، ديگر نمادها با شرايط متعادلي مواجه شدند. در اين روز 14 ميليون سهم «ثشرق» به ارزش 5/34 ميليارد ريال مبادله شد.
طبق پیام ناظر بازار، نماد معاملاتی اوراق مشارکت شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، به منظور پرداخت سود علی الحساب ماهانه و همچنین نماد معاملاتی نفت ایرانول، برای برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق‌العاده صاحبان سهام شرکت در 14مرداد متوقف شد. از سوی دیگر نمادهای معاملاتی اوراق مشارکت شرکت لیزینگ ایران و شرق و گواهی سپرده بانک انصار پس از پرداخت سود علی الحساب سه ماهه، معامله شدند. در عین حال ديروز نماد معاملاتی شرکت تولیدی پمپ پارس، پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه، با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف 50 درصد، بازگشایی شد.
تداوم معامله بلوک نیروگاه دز
از سوي ديگر رقابت برای خرید بلوک  49 درصدی سهام شرکت تولید و بهره‌برداری سد و نیروگاه دز همچنان ادامه دارد و به روز چهارم کشید. در سومین روز رقابت میان خریداران برای خرید بلوک 49درصدی معادل 490 سهم شركت توليد و بهره‌برداري سد نیروگاه دز از سوی سازمان خصوصی‌سازی، قیمت هر سهم این بلوک به 32میلیون و 760هزار ریال افزایش یافت و ادامه معامله به یکشنبه 13مرداد در بازار سوم موکول شد.  این سهم روز 7 مرداد با نرخ پایه هر سهم 32میلیون و 163هزارو 5ریال عرضه شد و تاکنون 596هزارو 995 ریال نسبت به نرخ پایه افزایش یافته است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*