خانه / آخرین اخبار / بی‌ تدبیری دولت درباره بنزین ۴۰۰ تومانی

بی‌ تدبیری دولت درباره بنزین ۴۰۰ تومانی

ایران در گزارشی نوشت: آغاز شمارش معکوس برای حذف سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی و جایگزینی هر لیتر آن با دو لیتر بنزین یارانه‌ای ۷۰۰ تومانی از اول بهمن ماه آمار فروش جایگاهداران بنزین را تغییر داده، چرا که دولت شرط این جایگزینی را حداقل یک مرتبه سوخت‌گیری دارندگان سهمیه ۴۰۰ تومانی تا این تاریخ گذاشته است.

سری به چند پمپ بنزین در مرکز و شمال غربی تهران زدیم و جالب است از هفته گذشته که این اطلاع‌رسانی انجام شده سوخت‌گیری بنزین ۴۰۰ تومانی با رشد چشمگیری روبه‌رو بوده است. یکی از جایگاه‌داران مرکز تهران در این باره به خبرنگار ایران گفت: روز قبل از اعلام این اولتیماتوم میزان فروش بنزین ۴۰۰ تومانی در جایگاه ما حدود ۳ هزار و ۲۰۰ لیتر بود اما دیروز فروش بنزین ۴۰۰ تومانی در جایگاه از مرز ۱۵ هزار لیتر نیز گذشت که این رقم برای فروش بنزین ۴۰۰ تومانی در چند ماه پیش بی‌سابقه بود.
همچنین سرپرست یکی دیگر از پمپ بنزین‌های تهران در خیابان سهروردی در این باره به ایران گفت: از بیستم دی ماه یعنی دو روز قبل از اعلام اولتیماتوم بنزینی دولت تا روز گذشته، فروش بنزین سهمیه‌های ۴۰۰ تومانی ۶۵ درصد نسبت به روز بیستم رشد داشته است.
وی با اشاره به اینکه به نظر می‌رسد با وجود آنکه دولت اعلام کرده به ازای هر لیتر بنزین ۴۰۰ تومانی دو لیتر بنزین با نرخ ۷۰۰ تومان در کارت سوخت خودروها و موتورسیکلت‌ها شارژ خواهد کرد و یارانه‌ای که دولت به دارندگان این سهمیه می‌دهد تغییر نمی‌کند اما برخی از دارندگان بنزین ۴۰۰ تومانی استفاده از این سهمیه را به بنزین ۷۰۰ تومانی ترجیح داده‌اند، اظهار کرد: ظاهرا بسیاری از دارندگان ذخیره بنزین ۴۰۰ تومانی به وعده دولت خو‌شبین نیستند و همین موضوع در حاشیه برخی از جایگاه‌ها بازار سیاه به راه انداخته است که پدیده خوبی نیست.

یک نظر ثبت شده

  1. این دولت … ….. چند ماه پیش بدون اطلاع رسانی قبلی یک شبه کارت سوخت وسایل نقلیه ی مدل۸۲ به پایین راحذف کرد و۲۶۰ لیترما را …..

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*