خانه / بورس و سهام / پذیره نویسی (موسسه اعتباری فرشتگان) یک موسسه غیرمجاز در روزنامه کثیرالانتشار

پذیره نویسی (موسسه اعتباری فرشتگان) یک موسسه غیرمجاز در روزنامه کثیرالانتشار

طی سال‌های گذشته بانک مرکزی فاز جدید برخورد با موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز را آغاز کرد که یکی از اقدامات سیاستگذار پولی در این رابطه ادغام موسسات غیرمجاز بود.

برهمین اساس، فهرست اولیه موسسه‌های ادغامی و در شرف تاسیس توسط بانک مرکزی ایران در اسفند ۸۹ اعلام و فهرست جدید موسسه‌های در شرف تاسیس در فروردین ۹۲ توسط معاونت نظارت بانک مرکزی اطلاع داده شد.

در همین راستا بود که موسسه اعتباری آرمان، از ادغام موسسه‌های مالی و اعتباری فرشتگان، فردوسی و افضل توس با همدیگر تشکیل شد و موسسه‌های اعتباری ثامن، ثامن الحجج، حافظ، عسکریه، کوثر و نور از ادغام موسسه‌های مالی و اعتباری پیشگامان، کارسازان آینده و ریحانه‌گستر مشیز مجوز در شرف تاسیس دریافت کردند.

موسسه‌های مالی تبدیل شده به بانک نیز شامل موسسه مالی و اعتباری سینا (بانک سینا)، موسسه مالی و اعتباری انصار (بانک انصار)، موسسه مالی و اعتباری ایرانیان (حکمت ایرانیان)، موسسه مالی و اعتباری مولی‌الموحدین (بانک ایران زمین) و موسسه مالی و اعتباری قوامین (بانک قوامین) است.

همانطور که در بالا هم به آن اشاره شد، موسسه اعتباری فرشتگان از سال ۹۲ رسماً در موسسه اعتباری آرمان ادغام شده است و بنابراین باید هرگونه تبلیغات و فعالیتی را در قالب موسسه آرمان انجام دهد.

اما با این وجود طی روزهای اخیر شاهد انتشار آگهی پذیره نویسی این موسسه اعتباری در یکی از روزنامه های کثیرالانتشار بودیم، این درحالی است که موسسه مالی و اعتباری فرشتگان در واکنش به اظهارات عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی که ۲۴ آبان با عنوان «موسسه مالی که مجوز بانک مرکزی ندارد نمی‌تواند سهام بفروشد» منتشر شده بود، اعلام کرد: معرفی موسسه اعتباری آرمان به شرکت فرابورس با تجمیع تعاونی‌های اعتباری فرشتگان و فردوسی تحت نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی صورت پذیرفته و پس از بررسی‌های دقیق کارشناسان سازمان فرابورس جهت پذیره‌نویسی عام از تاریخ ۹۳/۸/۲۵ به مدت ۱۰ روز در دستور کار قرار گرفته است.

از همین رو اقدام موسسه فرشتگان برای درج آگهی پذیره نویسی در روزنامه کثیرالانتشار قابل تامل دارد و باید منتظر ماند و دید که بانک مرکزی چه واکنشی به این موضوع نشان خواهد داد.

موسسه اعتباری فرشتگان

منبع : تسنیم

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*