خانه / بورس و سهام / کاهش ۴۹ درصدی قیمت سهام قند لرستان و عدم پاسخگویی مسئولین شرکت

کاهش ۴۹ درصدی قیمت سهام قند لرستان و عدم پاسخگویی مسئولین شرکت

طی روز گذشته نماد معاملاتی شرکت قند لرستان پیش از انجام معاملات روزانه بازار سهام در راستای تعدیل پیش بینی درآمد سود هر سهم متوقف شد.

اواسط مهر ماه سال جاری، مدیر سهام شرکت قند لرستان در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز از افزایش سرمایه ۹۰۰ درصدی شرکت فوق از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و همچنین سود انباشته سنوات گذشته خبر داده بود.

براساس این گزارش، سرانجام نماد معاملاتی “قلرست” در پایان معاملات روز ۱۵ مهر ماه سال جاری با قیمت ۳۰ هزار و ۹۰۰ ریال در راستای اعمال افزایش سرمایه یک مرحله ای از سوی سازمان بورس متوقف شد.

این گزارش می افزاید، نماد معاملاتی شرکت قند لرستان در تاریخ ۲۰ مهر ماه سال جاری پس از ۵ روز توقف نماد بطور مجدد بازگشایی شد که ثمره آن نه تنها افزایش سرمایه ای را در پی نداشت بلکه روندی نزولی در قیمت سهام به وجود آورد به گونه ای که نماد معاملاتی شرکت فوق طی روز گذشته با قیمت ۱۵ هزار و ۹۲۱ ریال در راستای تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم خود متوقف شد در حالی که قیمت کنونی سهام “قلرست” حاکی از کاهش ۴۹ درصدی ارزش سهام شرکت فوق طی کمتر از ۵ ماه اخیر است.

شایان ذکر است، پایگاه اطلاع رسانی بورس نیوز براساس رسالت خود مبنی بر پیگیری وضعیت مالی فعلی این شرکت به جهت اطلاع سهامداران از وضعیت کنونی اقدام به تهیه گزارش از شرکت قند لرستان همچون سایر شرکت های بورسی کرد که در نهایت با عدم تمایل مدیران مجموعه فوق در راستای شفاف سازی وضعیت کنونی شرکت مواجه شد.

به هر حال معمولاً عدم پاسخگویی به سهامدار در مجموعه هایی که سهامدار عمده آن شخص حقیقی می باشد امری متداول است بطوریکه اینگونه سهامداران حتی سیاست ها و تصمیم سازی های خود در برخی مواقع حتی به قوانین بورس نیز بی اهمیت بوده و خود را تافته جدا بافته می دانند.

نمونه بارز این موضوع در سهام شناوری ۱۰ درصدی این شرکت کاملاً مشهود است در صورتیکه باید طبق قانون سهام شناور شرکت های بورسی کمتر از ۲۰ درصد نباشد. شاید دلیل اصلی اینگونه رخدادها در بازار سرمایه رفتار ملایمت آمیز بیش از حد مسئولین بورسی با سهامداران عمده و مدیران این شرکت ها باشد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*