خانه / بورس و سهام / نمودارها چه می‌گویند؟ بانك پارسيان

نمودارها چه می‌گویند؟ بانك پارسيان

روند بازدهی مثبت «وپارس» از چهار سال گذشته آغاز شده است. روند حاضر یک موج قوی افزایشی و سپس موج اصلاحی ضعیف و با تردید ریزشی را نمایش می‌دهد که این کاهش دقیقا نیمی از روند افزایشی اصلی را پوشش داده است.
با تشکیل واگرايی مثبت بین قیمت و اندیکاتورها در انتهای روند اصلاحی سهم مجددا با اقبال خریداران مواجه شد و با حرکت‌های پی‌در‌پی در ماه گذشته توانست مقاومت 250 تومانی (تعدیل شده) را پشت سر گذاشته و سقف 280 تومانی را در برخورد به 62درصد فیبوی گسترده به ثبت برساند. سپس حرکت آموزشی و زیبای قیمت به دلیل شناسايی سود خریداران قبلی (خروج کم‌حجم خریداران کوتاه مدت) به سمت مقاومت قبلی بازگشت كرد. اين سهم پس از تجدید قوا موج بسیار قدرتمند افزایشی خودرا آغاز كرد که طی آن توانست ازسقف قبلی 280 تومانی خود در روز سه‌شنبه و با اقتدار عبور كند. البته این افزایش قیمت همراه شده است با سخنان مثبت ريیس‌جمهور در مجلس و ایجاد جو موافق بانکی‌ها.
شرایط ایجاد شده برای «وپارس» دسترسی به محدوده صددرصد فیبو در 350 تومان را بسیار محتمل می‌کند. کمترین پی بر ای گروه بانکی برای بانک پارسیان نیز پتانسیل افزایش قیمت را بیشتر خواهد کرد. قیمت 350 تومانی پی بر ای کمتر 6 را برای «وپارس» ایجاد می‌کند که کماکان پایین‌تر از میانگین 5/6 واحدی گروه بانکی خواهد بود. با نگاه کردن به نمودار واقعی قیمت سهم (نمودار تعدیل نشده) مقاومت‌های 360- 350 تومانی و در ادامه محدوده 438 تومانی را برای حرکت‌های افزایشی سهم مشاهده می‌کنیم. بنابراين در صورت صحت نظریه افزایش قیمت طی هفته‌های آینده برای گروه بانکی و البته بانک پارسیان نزدیک ترین هدف را محدوده 350 تومان در نظر می‌گیریم. بدیهی است تثبیت قیمت بالاتر از این محدوده امکان رشد مجدد تا 430 را فراهم خواهد کرد. خریداران کوتاه‌مدت پارسیان می‌توانند قیمت 240 تومان را به عنوان محدوده خروج با ضرر از سهم در نظر داشته باشند.
تهيه و تنظيم: احسان حاجی
وپارس سود وپارس سود بانک پارسیان سهام بانک پارسیان تحلیل بانک پارسیان پیش بینی بانك پارسيان

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*