خانه / بورس و سهام / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / یک نکته برای سه گروه

گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / یک نکته برای سه گروه

معاملات بازار سهام امروز در حالی پیگیری شد که شاهد انتشار اخبار و گمانه زنی های ضد و نقیضی از مذاکرات هسته ای برگزار شده تا به امروز بودیم که البته تا این لحظه وزن اخبار مثبت و منفی تقریباً یکی بوده هرچند که هنوز هیچکدام از آنها رسماً تأیید نشده است.
با اتمام ساعات معاملات روز دوشنبه ۹۳٫۱۲٫۲۵ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۱۳۳ واحد رشد به رقم ۴۸۰۸۲ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۹۳ واحد افزایش عدد ۱۲۷۳۶۸ واحد را تجربه کرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نیز در روز جاری با ۶۱ واحد رشد به رقم ۲۸۲۸۴ واحد رسید.

همچنین در این روز “فملی” با ۶۵ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “پارسان” با ۳۸ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۰٫۴۰ واحد افت به رقم ۷۲۰ واحد رسید.

در این شرایط امروز “مارون” با ۰٫۸۶ واحد رشد شاخص فرابورس بیشترین تأثیر مثبت را برجا گذاشت و در مقابل “جم” با ۰٫۷۴ واحد کاهش آن، بیشترین تأثیر منفی را بر این نماگر در پی داشت.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۵۱۵۰ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۴۲۲۶ میلیارد ریال رسید.

معاملات بازار سهام امروز در حالی پیگیری شد که شاهد انتشار اخبار و گمانه زنی های ضد و نقیضی از مذاکرات هسته ای برگزار شده تا به امروز بودیم که البته تا این لحظه وزن اخبار مثبت و منفی تقریباً یکی بوده هرچند که هنوز هیچکدام از آنها رسماً تأیید نشده است.

در معاملات روز جاری اگرچه روند تعادلی در اکثر نمادها قابل مشاهده و حتی افت قیمت سهام اغلب صف خرید های دیروز به چشم می خورد اما ارزش معاملات امروز جزء رکوردهای سال ۹۳ محسوب می شد چراکه ارزش معاملات بازار بورس ۵۱۵ میلیارد تومان و ارزش معاملات فرابورس ۴۲۲ میلیارد تومان رقم خورد که البته معاملات بلوکی نیز در آن لحاظ شده است.

در گروه بانکی امروز بانک صادرات با حجم معاملات بیش از ۳۳۶ میلیون سهمی مواجه شد که برخلاف روزهای گذشته بیشترین حجم عرضه ها از سوی حقیقی های بورس بود که البته خریداران نیز به صورت عمده حقیقی بودند اما نکته قابل توجه آن معاملات انجام شده در نوسانات مثبت حداکثری بود. اهالی تالار معتقدند “وبصادر” به علت خوش بینی به بحث مذاکرات و نتیجه احتمالی آن مورد توجه قرار نگرفته بلکه قطعی شدن معامله فروش بلوک غدیر این شرکت و تأثیرات احتمالی به سودآوری بانک صادرات عامل اقبال بوده هرچند که رسیدن به توافق نهایی در مذاکرات هسته ای سبب خداحافظی نماد “وبصادر” با رقم های کنونی خواهد شد.

در گروه خودرو تعادل در روند نزولی نماد “خودرو” امروز کل گروه را در حالت تعادلی قرار داد و در نهایت روند اکثر فعالان این گروه رو به نزول گذاشت. البته سایپا امروز روندی بهتر از دیگر هم گروهی های خود داشت اما فعلاً برای لیدری گروه باید در صف انتظار باشد.

حمل و نقلی ها نیز امروز روند نزولی را برگزیدند که تقریباً منطقی است چون رشد دو روز گذشته سهام این شرکت ها در شرایط ابهام و بیم و امید این روزهای بورسی نه تنها برای این گروه بلکه برای کل گروه های بورسی روند نزولی را رقم زده که ناشی از تداوم همان نگاه نوسان گیری است.

برای امروز همین سه گروه را مورد بررسی قرار دادیم که طی این دو سه روز گذشته لیدری کل بازار را برعهده داشتند.

فقط به یک نکته توجه کنید، حجم معاملات این سه گروه که بیشترین تأثیر را از نتیجه مذاکرات می پذیرند امروز در روند نزولی حتی به اندازه نصف حجم معاملات آنها در روند صعودی دو روز گذشته هم نبود به عبارت ساده تر خریداران روزهای گذشته همچنان با سهامشان هستند.

کماکان چشم ها در انتظار اخبار رسمی مذاکرات است. لحظه به لحظه با شما برای انتشار آخرین اخبار مذاکرات خواهیم بود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*