خانه / بورس و سهام / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / دست رد به سینه “هرمز”!

گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / دست رد به سینه “هرمز”!

با اتمام ساعات معاملات روز چهارشنبه ۹۴٫۰۱٫۱۹ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۴۷۹ واحد رشد به رقم ۵۲۰۲۷ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۴۳۰ واحد افزایش عدد ۱۳۹۳۱۲ واحد را تجربه کرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نیز در روز جاری با ۲۲۶ واحد رشد به رقم ۳۰۴۹۵ واحد رسید.

همچنین در این روز “وبملت” با ۸۳ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “فارس” با ۴۸ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۲ واحد افزایش به رقم ۷۷۳ واحد رسید.

در این شرایط امروز “شتران” با ۱ واحد رشد شاخص فرابورس بیشترین تأثیر مثبت را برجا گذاشت و در مقابل “جم” با ۳ واحد کاهش آن، بیشترین تأثیر منفی را بر این نماگر در پی داشت.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۳۴۵۴ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۲۶۴۹ میلیارد ریال رسید.

آخرین روز از معاملات هفته جاری با اتفاقات مثبتی همراه بود، امروز تنها شاخص های بورس و قیمت اغلب سهام شرکت ها با روندی صعودی و قابل قبول مواجه شدند بلکه اهالی تالار با عدم استقبال از عرضه اولیه سهام شرکت فولاد هرمزگان جنوب درک و تحلیل خود را به رخ بازار و متولیان آن کشیدند. امروز اهالی تالار نشان دادند که نمی توان جلوی روند را گرفت و آگاهی بازار سرمایه نقدینگی را به سمتی هدایت خواهد کرد که منطق برای آن وجود داشته باشد.

اما براستی ورود سهام شرکتی با سود یک ریالی و پی بر ای ۱۲۰۰ چه معنی می تواند داشته باشد؟ هدف از ورود چنین شرکت هایی به بازار سرمایه چیست؟!

به هر حال این اتحاد و همدلی اهالی تالار امروز درسی شد برای مدیرانی که اهالی بازار سرمایه را دست کم می گیرند و متصور هستند که با هر قیمتی می توانند نقدینگی موجود در بورس را به سمت و سوی مورد نظر خودشان هدایت کنند.

براساس این گزارش در روز جاری مجدداً اقبال به سهام شرکت های بانکی، خودرویی و حمل و نقل بازگشت و سرمایه گذاران حجم قابل توجهی از نقدینگی را وارد این شرکت ها کردند.

امروز ارزش معاملات نیز رقم مناسبی بود بطوریکه در دو بازار بورس و فرابورس رقمی بیش از ۶۱۰ میلیارد تومان بود و این یعنی ورود نقدینگی جدید به بازار سرمایه.

البته تازه این اول راه است و هنوز روزهای طلایی بازار سرمایه به تبع رسیدن توافق هسته ای از راه نرسیده است.

در مجموع با در نظر گرفتن روند ورود نقدینگی به بازار سرمایه و نیز اقبال شکل گرفته برای خرید سهام که به تبع اخبار مثبت به وجود آمده، احتمال می رود طی هفته آینده شاهد روند بهتری همراه با حجم معاملات بالا در بازار سرمایه باشیم.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*