خانه / بورس و سهام / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / روز سبز خاکستری ها!

گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / روز سبز خاکستری ها!

گروه سیمان در پی انتشار خبری از سوی دبیر انجمن صنفی گروه مبنی بر ارایه درخواست افزایش ۱۸ درصدی قیمت فروش سیمان تمام قد در مسیر صعودی حضور یافتند و در این میان تنها چند تک نماد افت قیمتی را تجربه کردند.
با اتمام ساعات معاملات روز شنبه ۹۴٫۰۱٫۲۹ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۴۴۹ واحد کاهش به رقم ۴۹۳۹۳ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۱۸۳۹ واحد کاهش عدد ۱۳۴۰۵۷ واحد را تجربه کرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نیز در روز جاری با ۳۰۳ واحد افت به رقم ۲۹۰۴۷ واحد رسید.

همچنین در این روز “فولاد” با ۵۶ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “فارس” با ۱۵۷ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۶ واحد کاهش به رقم ۷۵۲ واحد رسید.

در این شرایط امروز “ذوب” با ۰٫۴۵ واحد رشد شاخص فرابورس بیشترین تأثیر مثبت را برجا گذاشت و در مقابل “مارون” با ۲٫۱۴ واحد کاهش آن، بیشترین تأثیر منفی را بر این نماگر در پی داشت.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۲۱۲۲ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۲۲۰۳ میلیارد ریال رسید.

براساس گزارش بورس نیوز، اولین روز معاملاتی آخرین هفته فروردین ماه سال جاری با افت ارزش سهام اغلب شرکت های بورسی رقم خورد و طی دقایق ابتدایی معاملات امروز شاخص کل بورس با افت ۱۷۴ واحدی به یک کانال پایین تر سقوط کرد و تا پایان معاملات نیز با ثبت کاهش بیش از ۷۰۴ واحدی در مدار ۶۷ هزار واحدی باقی مانده.

روند نزولی در حالی طی معاملات امروز بر بازار سرمایه حاکم شده بود که حجم معاملاتی قابل توجهی در بورس رقم خورد به گونه ای که با معامله بیش از یک میلیارد و ۳۰۳ میلیون سهم در بورس، ارزش معاملات این بازار به مبلغ بیش از ۲۱۲ میلیارد تومان رسید.

براساس این گزارش، گروه های فولاد و سیمان از جمله معدود گروه هایی بودند که طی معاملات روز جاری با افزایش ارزش سهم همراه شدند و رشد قیمتی را تجربه کردند.

به گونه ای که گروه سیمان در پی انتشار خبری از سوی دبیر انجمن صنفی گروه مبنی بر ارایه درخواست افزایش ۱۸ درصدی قیمت فروش سیمان تمام قد در مسیر صعودی حضور یافتند و در این میان تنها چند تک نماد در این صنعت خاکستری افت قیمتی را تجربه کردند.

همچنین اکثر نمادهای فعال در گروه فلزات اساسی با افزایش تقاضا مواجه شدند و در حداکثر قیمت های مجاز روزانه خود معامله شدند.

بطوریکه امروز در نماد “هرمز” علیرغم حجم معاملات بیش از ۴۲۸ میلیون سهمی همچنان تقاضای بیش از ۲۴۸ میلیون سهمی برای خرید سهام این مجموعه پابرجا بود.

اما شرکت های پالایشی که چند روزی است اقبال از سهام آنها روی برگردانده، امروز نیز در مسیر نزولی حرکت کردند و در این بین “شتران” نیز که تا چهارشنبه هفته گذشته تقریباً بازدهی حدود ۱۰۰ درصدی را به سهامداران خوش شانس خود اعطا کرده بوده، طی معاملات روز جاری سایر هم گروهی های خود را در روند کاهشی همراهی کرد و معاملات این نماد با صف فروش سهام همراه شد.

البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که “شپنا” همچنان سیر صعودی خود را سپری می کند و تقاضای چند میلیونی برای خرید این سهام همچنان به قوت خود باقی است.

در گروه پتروشیمی نیز برخی تک نمادها همچون “تاپیکو”، “زاگرس” و “جم” رشد قیمتی را تجربه کردند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*