خانه / بورس و سهام / بورس رشد کرد / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس

بورس رشد کرد / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس

با اتمام ساعات معاملات روز دوشنبه ۹۴٫۲٫۲۸ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۳۷واحد افزایش به رقم ۴۵۹۷۲ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۱۴۴واحد افزایش عدد ۱۳۰۲۰۱ واحد را تجربه کرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نیز در روز جاری با ۲۴ واحد افزایش به رقم ۲۶۹۷۷ واحد رسید.

همچنین در این روز “وغدیر” با ۲۷ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “شبندر” با ۴۱ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۰٫۱ واحد افزایش به رقم ۷۲۶ واحد رسید.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۹۰۹ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۴۴۸ میلیارد ریال رسید.

دومین روز از معاملات هفته جاری هم سپری شد اما دریغ از حمایتی هر چند اندک از سویی حقوقی ها و بانکهای مورد نظر مسئولین اقتصادی کشور.

بر اساس گزارش بورس نیوز، به هر زحمتی بود در معاملات روز جاری شاخص بورس سبز نگه داشته شد، رنگ سبزی که متولیان آن با روند معاملاتشان حرف های زیادی برای گفتن داشتند. امروز شرکت سرمایه گذرای غدیر در حالی برای نجات شاخص وارد میدان شد که حجم معاملاتش حتی نصف حجم مبنای شرکت هم نبود، جالب است بدانید که “وغدیر” با ارزش معاملاتی ۵۰۰ میلیون تومانی بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل بورس گذاشت.

در نماد دو شرکت فارس و سرمایه گذاری امید هم که معاملات آنقدر واضح و مشخص بود که اصلاً نیازی به توضیح ندارد.

امروز در حالی “فارس” با ارزش معاملاتی حدود ۶۷۰ میلیارد تومانی مواجه شد که ۷۵ درصد فروشندگان را ۲ شرکت و ۹۶ درصد خریداران را ۳ شرکت حقوقی تشکیل دادند اما جالب است بدانید که در حالی ۳ درصد خریداران این نماد را حقیقی ها تشکیل دادند که ۱۳ نفر اقدام به خرید ۲۱ هزار و ۲۷۳ سهم نمودند به عبارت ساده تر ۲۲ میلیون تومان سهم خریداران حقیقی بازار در این نماد بوده که بطور میانگین هر نفر یک میلیون و ۶۹۰ هزار تومان پول وارد این نماد کرده اما خوب مهم آن است که این نماد بعد از “وغدیر” بالاترین تأثیر را بر شاخص داشته.

“وامید” هم همین است، ۹۵ درصد خریداران حقوقی و ۵ درصد حقیقی بودند.

شاید بهترین و زبردست ترین شعبده بازارهای دنیا هم نتوانند چنین حرکتی از خود به نمایش گذارند. وقتی شاخص کل در بورس ۲۸۴ هزار میلیارد تومانی با ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان جامه سبز به تن می کند و ظاهر بورس های صعودی را به خود می گیرد باید بزرگترین شعبده بازهای دنیا هم پیش پایش تعظیم کنند.

خوبیت نداره با طعنه بهمون بگن بازم بورستون افت کرد، ما به همه گفتیم بورس رشد کرده شما هم بگین رشد کرده.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*