خانه / آخرین اخبار / هواداران سرخابی همچنان تماشاگر بازی خصوصی سازی

هواداران سرخابی همچنان تماشاگر بازی خصوصی سازی

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: مزایده چهارم باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس بدلیل عدم احراز اهلیت متقاضیان بی‌نتیجه ماند.
به گزارش ایرنا، میرعلی اشرف عبدالله پوری‌حسینی در جمع خبرنگاران، افزود: برای واگذاری سرخابی‌ها دو ماه تنفس اعلام می‌کنیم اما به جهت آنکه این دو تیم آسیب نبینند و سازمان خصوصی‌سازی متهم به بلاتکلیف گذاشتن این تیم‌ها نشود، استقلال و پرسپولیس همچنان در اختیار وزارت ورزش و جوانان بوده و این باشگاه‌ها می‌توانند نقل و انتقالات را با همین شکل در این فصل انجام دهند. وی ادامه داد: از اینکه سرخابی‌ها به متقاضیانی که گفته می‌شد خصولتی هستند و ما هم علاقه‌مند نبودیم این تیم‌ها را به آنها واگذار کنیم؛ خوشحال هستم. وی ابراز امیدواری کرد موانع مختصر برای واگذاری تیم‌های استقلال و پرسپولیس رفع شود.
پوری‌حسینی با بیان آنکه جلسه دیروز با سه روز تاخیر برگزار شده و یک روز از این سه روز به دلیل احتیاط بازی پرسپولیس و الهلال بوده است، گفت: نتایج مزایده بعد از جلسات طولانی با وزرای هیات واگذاری که مسئول برگزاری اهلیت متقاضیان بوده، اعلام شده است. وی افزود: نتیجه اهلیت متقاضیان دوشنبه شب آماده شده بود و سه‌شنبه صبح در اختیار سازمان خصوصی‌سازی قرار گرفت.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: دو روز تاخیر به دلیل غفلت بیش از حد سازمان خصوصی‌سازی و وزرای عضو هیات واگذاری برای واگذاری سرخابی‌ها بوده است. وی با تاکید بر اینکه در این دوره سازمان خصوصی‌سازی نگرانی‌ها را به جان خریده تا حقی از کسی ضایع نشود، گفت: اما در هر حال برای سه روز تاخیر از ملت ایران عذرخواهی می‌کنم.
وی با اشاره به اتهامات وارده به سازمان خصوصی‌سازی در فضای مزایده چهارم سرخابی‌ها، گفت: در این دوره اتهام‌هایی به سازمان خصوصی‌سازی و دولت زده شد مبنی بر اینکه دولت باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس را به خودروسازها واگذار خواهد کرد و حتی گفته شد پرسپولیس سوار پراید و استقلال سوار سمند می‌شوند.
پوری‌حسینی در مورد شرکت توسعه صنعتی نیوان ابتکار نیز گفت: این متقاضی در همان روز به جهت اینکه شرطی را در کنار امضای خود گذاشته بود از دور رقابت کنار گذاشته شده زیرا براساس قانون پیشنهادهای مشروط قابل قبول نیستند و در بند دو سایر مقررات نیز قید شده بود به پیشنهادهای مشروط ترتیب اثر داده نخواهد شد. وی گفت: از آنجا که پیشنهاد مشروط از سایت‌ها دریافت شده بود، این متقاضی کنار گذاشته شد.
وی درباره متقاضی خودروساز دیگر که شرکت سرمایه‌گذاری سمند بود، گفت: این شرکت برای خرید استقلال پیشنهاد داده اما شرطی را برای خریداری نگذاشته بود و تنها توضیح مختصری در کنار امضا بود که سازمان خصوصی‌سازی با وجود این توضیح مختصر این شرکت را برای حضور در مزایده قرار داد.
وی با بیان اینکه شرکت سرمایه‌گذاری سمند به جهت مشکل مشابهی که شرکت استیل‌آذین ایرانیان در نوبت سوم مزایده داشت، نتوانست اهلیت را کسب کند، گفت: به همین دلیل باشگاه استقلال در این دوره از مزایده برنده ندارد.
وی درباره شرکت استیل‌آذین ایرانیان نیز گفت: این شرکت در نوبت سوم مزایده به دلیل نقصی که از آن گرفته شده بود، برنده اعلام نشد و در همین راستا توضیحاتی به این شرکت داده شد اما مسئولان استیل‌آذین ایرانیان اعلام کردند در نوبت چهارم مزایده این مشکل را رفع کردند و بررسی‌های اولیه صحت این مطلب را تایید می‌کرد.
به گفته وی، در فاصله بین مزایده سوم و چهارم ۹۸ درصد سهام استیل‌آذین ایرانیان به ۸ شخص حقیقی منتقل شده بود، اگرچه این شرکت تا روز دوشنبه این هفته که وزرای هیات واگذاری تشکیل جلسه دادند، برگه مالیات نقل و انتقال سهام را ارائه نداده بود.
وی با اشاره به سند نقل و انتقال ثمن معامله و همچنین برگه مالیات این نقل و انتقال، گفت: در طول یک هفته گذشته مالکان استیل‌آذین اظهارنظرهای مختلفی کردند و ممکن است خدای نکرده جابجایی ۹۸ درصد سهام واقعی نبوده باشد و این امر ما را دچار سردرگمی شدید کرده بود. وی با بیان اینکه در دو، سه هفته گذشته برخی دلیل تاخیر در اعلام نتیجه را به خاطر فشار مجلس شورای اسلامی به سازمان خصوصی‌سازی اعلام می‌کردند ، گفت: مجلس در گذشته سازمان خصوصی‌سازی را متهم کرده بود که کار را با عجله انجام نمی‌دهد.
به گفته وی، مجلس دو سال پیش امر کرده بود که باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس از طریق بورس واگذار شود اما به دلیل اینکه امکان ورود این باشگاه‌ها به بورس نبود، مجلس اجازه داد که به صورت مزایده این باشگاه‌ها واگذار شوند.
یادآور می‌شود، در مزایده چهارم سرخابی‌ها شرکت سرمایه‌گذاری سمند برای باشگاه استقلال مبلغ ۲۹۰ میلیارد و ۵۰۰ هزار تومان را پیشنهاد داده بود.
رقم پیشنهادی شرکت آذین‌استیل یکی از سه خریدار پرسپولیس ۳۳۲ میلیارد و ۶۸۸ میلیون و ۶۶۶ هزار و ۶۶۶ تومان بود. شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی نیوان ابتکار از دیگر خریداران باشگاه پرسپولیس ۲۹۰ میلیارد تومان و شرکت بهنام پیشرو کیش نیز ۳۲۹ میلیارد و ۸۸۹ میلیون و ۵۹۸ هزار و ۸۸۰ تومان پیشنهاد داده بودند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*