خانه / بورس و سهام / شاخص مثبت، بازار منفی/بازی با ارقام / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس

شاخص مثبت، بازار منفی/بازی با ارقام / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس

امروز سهام شرکتهای بانک ملت، مخابرات ایران، هلدینگ خلیج فارس و تازه وارد حاشیه ساز بورس یعنی پتروشیمی مبین با همت حقوقی های خود بیشترین تأثیر را بر رشد ۴واحدی شاخص کل داشتند.

با اتمام ساعات معاملات روز چهار شنبه ۹۴٫۰۳٫۲۰ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۱۴ واحد کاهش به رقم ۴۴۷۵۹ واحد رسید. عکس این وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۱۱۹ واحد افزایش عدد ۱۲۹۸۸۵ واحد را تجربه کرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نیز در روز جاری با ۱ واحد افزایش به رقم ۲۶۰۵۵ واحد رسید.

همچنین در این روز “وبملت” با ۶۲ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “شبندر” با ۵۲ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۰٫۳ واحد افزایش به رقم ۶۹۱ واحد رسید.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۴۹۹ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۲۳۹۳ میلیارد ریال رسید.

در معاملات روز جاری درحالیکه شاخص بورس با افت بیش از ۴۰ واحدی در مدار نزولی قرار گرفته بود و می رفت که خود را به کانال ۶۱ هزار واحدی نزدیک کند ناگهان برخی حقوقی ها با جان فشانی ناپرهیزی را کنار گذاشتند و برای خرید اندک سهامی وارد گود حافظ شدند.

براساس گزارش بورس نیوز حال چه چیزی سبب نگرانی این سرمایه گذاران فارغ از بورس طی روزهای اخیر شده بود که آنها را مجاب به خرید سهام کرد خدا داند.

براین اساس امروز سهام شرکتهای بانک ملت، مخابرات ایران، هلدینگ خلیج فارس و تازه وارد حاشیه ساز بورس یعنی پتروشیمی مبین با همت حقوقی های خود بیشترین تأثیر را بر رشد ۴واحدی شاخص کل داشتند و البته در بین نمادهای یاد شده تنها گروه بانکی با رشد دسته جمعی اغلب نمادها مواجه شد و مابقی تک سهم های سبز گروه خود بودند.

براین اساس در حالی امروز ۴ نماد یاد شده سبب رشد اندک و غیر قابل توجه شاخص کل شدند که کل نقدینگی وارد شده توسط حقوقی های نمادهای مذکور اندکی بیش از ۵ میلیارد تومان می باشد. به قول قدیمی ها در حد رفع حاجت پول آوردن به هرحال آنچه که مسلم و مشخص است آنکه بازار دیروز و امروز هیچ تفاوتی با هم نداشتند چراکه ارزش معاملات بازار دیروز با افت ۶۰۰ واحدی شاخص کل همانند بازار امروز با رشد ۴ واحدی شاخص بود و این یعنی بازی برخی حقوقی ها با ارقام در شرایطی که کلیت بازار هیج تفاوتی نکرده و همچنان روند نزولی و سرمایه گذاران واقعی فروشنده هستند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*