خانه / بورس و سهام / تجمع سپرده گذاران بدر توس (آرمان) در کف خیابان نه پیاده‌رو!؟

تجمع سپرده گذاران بدر توس (آرمان) در کف خیابان نه پیاده‌رو!؟

معترضان علت تجمع خود را دادخواهی برای رسیدگی به وضعیت سپرده های بلوکه شده خود توسط این موسسه مطرح و ساعاتی با حضور در وسط خیابان عبور و مرور را مختل کردند.

بنابراین گزارش، در نهایت با دخالت پلیس تجمع کنندگان به پیاده رو منتقل شدند و برخی نیز با ورود به موسسه به اعتراض خود ادامه دادند.

افراد معترض از پاسخگو نبودن موسسه بدرتوس برای سپرده هایشان شاکی بودند و علت اصلی تجمع رادرخواست برای توجه مسئولان مرتبط برای پاسخگویی و اقدام مقتضیاعلام کردند.

تعدادی از سپرده گذاران با اشاره به نیازهای ضروری از جمله مخارج پزشکی، هزینه تحصیل و جهیزیه فرزندان خواستار تسریع در پاسخگویی مناسب مسئولان موسسه بدر توس شدند.

جالب این‌که روزنامه خراسان در مقایسه ای میان تجمع میزانی‌ها که چندیست سپرده گذارانش در اعتراض به پاسخگو نبودن این موسسه در مقابل ساختمان سرپرستی میزان در پیاده رو تجمع کرده و می‌کنند به سپرده گذاران آرمان پیشنهاد کرد: چه خوب است که سپرده گذاران فهیم موسسه «بدر توس» نیز چنانچه قصد پیگیری مطالبات خود را دارند به دور از ایجاد مزاحمت برای بقیه شهروندان وپرهیز از ایجاد اختلال در رفت وآمد خودروها در خیابان، در فضایی آرام و منطقی مطالبات خود را به گوش مسئولان برسانند.

موسسه اعتباری آرمان

این گزارش تابناک حاکیست چندماه پیش بود که مدیر عامل موسسه مالی و اعتباری فرشتگان از انحلال موسسه متبوع خود ظرف ماههای آتی و ادغام آن در موسسه تازه تاسیس اعتباری آرمان خبرداد و گفت که فرایند انحلال هشت تعاونی دیگر زیر مجموعه آرمان هم شروع شده تا در این موسسه ادغام شوند.
“از قرار معلوم، موسسه اعتباری آرمان که از ادغام موسسات مالی و اعتباری فردوسی و فرشتگان تشکیل شده، در حال تعیین تکلیف تعاونی های اعتباری تحت پوشش خود بوده که طبق برنامه باید با برگزاری مجمع تکلیف آنها را روشن کرده و سپس به انحلال آنها مبادرت ورزد که این تعاونی ها شامل”اعتباری امید جلین”،”اعتباری الزهرا(س) مشهد”،”اعتباری بدر توس مشهد”،”اعتباری پیوند مشهد”،”اعتباری حسنات اصفهان”،”اعتباری دامداران و کشاورزان کرمانشاه”،”اعتباری عام کشاورزان مازندران و تعاونی اعتبار وحدت مشهد”هستند.
امید پردلی افزوده بود که درحال حاضر مقدمات انحلال موسسه مالی فرشتگان درحال انجام است هر چندکه این فرایند با توجه به برگزاری مجمع زمان بر بوده و ادامه داد که پس از صدور مجوز تاسیس موسسه آرمان ادغام، نهایی خواهد شد.
به گفته وی،سرمایه اولیه موسسه اعتباری آرمان ۳۰۰ میلیارد تومان بودهکه بالغ بر۵۳٫۶ درصد آن مربوط به موسسه مالی و اعتباری فرشتگان است.
پردلی، تعداد شعب موسسه مالی و اعتباری فرشتگان را ۲۱۳ شعبه برشمرد و به نسیم افزود که با توجه به جانمایی مناسب این شعب، احتمال ریزش این شعب پس از ادغام هم بسیار اندک است.
مدیر عامل موسسه مالی و اعتباری فرشتگان با بیان اینکه این موسسه قواعد بانک مرکزی را همواره رعایت کرده است، گفت که تازمانی که یک موسسه مالی و اعتباری فاقد مجوز بانک مرکزی باشند، بخشنامه های بانک مرکزی به آنها ابلاغ نمی شود، بنابراین به محض صدور مجوز قانونی برای موسسه آرمان، باز هم این موسسه قواعد بانک مرکزی را رعایت خواهد کرد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*