خانه / بورس و سهام / چگونگی خروج کشتی‌رانی ایران از فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا

چگونگی خروج کشتی‌رانی ایران از فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا

معاون فنی سازمان کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران گفت: تحریم‌های اعمال‌شده بر این سازمان که روز گذشته لغو شد یک تحریم ناحق بود و با ارائه‌ی مدارک در دادگاه اتحادیه اروپا عدم وجود مسائل هسته‌ای در این سازمان تایید شد.

قاسم نبی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا ، اظهار کرد: با پیگیری‌هایی که از سه سال گذشته در اتحادیه اروپا شکل گرفت روز گذشته دادگاه این اتحادیه رای به خروج سازمان کشتی‌رانی از تحریم‌ها داد.

وی تصریح کرد: با این رای مبادلات کشتی‌رانی و اعتبار‌نامه‌های حمل‌ونقل بانکی مورد قبول کشور‌های اتحادیه اروپا قرار خواهد گرفت.

‌معاون فنی کشتی‌رانی یادآور شد: این تحریم از سال 1388 آغاز شد که فشار اولیه‌ی آن از سال 2008 میلادی شروع شده بود.

نبی‌پور ادامه داد: اگر تمام موسسات، افراد حقوقی و حقیقی که مورد تحریم قرار گرفته‌اند فعالیت سیاسی نداشته می‌توانند با ارائه‌ی مستندات به دادگاه‌های قضایی اتحادیه اروپا از لیست تحریم‌ها خارج شوند.

وی یادآور شد: تا دو ماه آینده مقدمات انجام مبادلات حمل‌ونقل کشتی‌رانی صورت خواهد گرفت و بعد از این مدت اگر اعتراضی به حکم وارد نشود، سازمان کشتیرانی فعالیت خود را با اتحادیه اروپا آغاز خواهد کرد.

‌معاون فنی کشتی‌رانی تاکید کرد: اعلام این رای به نفع سازمان کشتیرانی ایران بار روانی مثبتی در ایران و اروپا ایجاد کرده است.

نبی‌پور در پایان خاطر نشان کرد: گام بعدی سازمان کشتی‌رانی رشد و ارتقای صنعت و همکاری‌های بین‌المللی سازمان کشتی‌رانی خواهد بود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*