افزایش ۴۰ درصدی قیمت فروش محصولات

0
بسیاری از شرکت های تولیدکننده محصولات دارویی در پی کاهش نرخ تعرفه واردات تولیدات دارویی از ۴۰ درصد به ۲۰ درصد به سمت تأمین مواد اولیه مورد نیاز تولید خود از کشورهای خارجی همچون هند و چین روی آوردند که این امر آثار منفی را بر وضعیت سودآوری تأمین کنندگان داخلی این مواد اولیه در پی داشته است.

مدیر مالی شرکت شیمی دارویی داروپخش با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: کاهش نرخ تعرفه واردات محصولات دارویی که طبق تصمیم دولت قبل اجرایی شده حاکی از عدم حمایت آن دولت از بخش تولید و صنعت کشور بوده است. امیدواریم با روی کار آمدن دولت جدید تدابیر و راهکارهای لازم جهت رفع مشکل مذکور در نظر گرفته شود.

هاشم اشنه-در پیرامون رشد قیمت فروش محصولات نیز گفت: اگرچه قیمت فروش محصولات دارویی از سوی سازمان غذا و دارو افزایش یافت، اما در مقابل آن “دشیمی” به دلیل رشد بهای فروش محصولات ناشی از تغییر ارز مصرفی از ارز مرجع به مبادله ای، کاهش نرخ تعرفه واردات محصولات مشابه تولید “دشیمی” و به منظور حفظ بازار فروش محصولات خود، افزایش حدود ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت فروش محصولات تولیدی خود را در نظر گرفته است.

وی در ارزیابی عملکرد شش ماهه اول سال مالی جاری بیان کرد: روند تولید و فروش محصولات طی نیمه اول امسال مناسب پیش رفته، به گونه ای که “دشیمی” موفق به تولید و فروش نیمی از بودجه برآوردی خود شده است.

این مقام مسئول افزود: علاوه بر این، محصول جدید پلت طی نیمه اول امسال تولید و به بازار عرضه شده که در نظر داریم با توجه به تقاضای مناسب برای این محصول جدید ظرفیت کامل را به تولید محصول مذکور اختصاص دهیم.

مدیر مالی این شرکت تأمین کننده مواد اولیه مورد نیاز تولید محصولات دارویی در ارتباط با صادرات محصولات اظهار داشت: صادرات محصول تأمین نیاز شرکت های داخلی در این شرکت صورت نمی پذیرد. البته “دشیمی” در نظر دارد بخشی از فروش محصولات خود را به فروش خارجی اختصاص دهد که در حال پیگیری اجرایی کردن این امر در کشور هند است.

اشنه-در در خاتمه پیرامون واردات مواد مصرفی مورد نیاز ابراز داشت: طی سال جاری به دلیل محدودیت های موجود، ارز مصرفی مورد نیاز فعالان دارویی به آنها تخصیص داده نشده، به گونه ای که این شرکت تاکنون موفق به تأمین ارز مبادله ای مورد نیاز خود نشده است. از این رو بخش عمده ای از محصولات سال جاری با استفاده از موجودی انبار مواد اولیه تولید شده است. همچنین مابقی مواد مصرفی مورد نیاز با نرخ ارز آزاد فراهم شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ