فعال فتنه ۸۸ از خوشحالی غش کرد!

0

کیهان: «غلامعلی-ر» از مشاوران هاشمی که در فتنه‌انگیزی سال ۸۸ فعال بود و اکنون در دفتر هاشمی فعال است، در این باره خبر داد که ملک‌عبدالله نامه‌ای به هاشمی ارسال کرده است. «سه‌شنبه بود که شنیدم ملک عبدالله پادشاه عربستان سعودی برای حج امسال از آیت‌الله هاشمی دعوت کرده است. یکی از اعضای دفتر می‌گفت در این چند سال این سومین دعوت ملک عبدالله از آقای هاشمی است. هنوز معلوم نیست آیت‌الله به این دعوت چه پاسخی خواهند داد. باید صبر کرد. همه چیز محتمل است.»
وی می‌افزاید: «نکته مهمی که نظر مرا جلب کرد این بود که ملک عبدالله که علاقه و اعتماد خاصی به هاشمی دارد، در تعبیری بسیار عاطفی و کم‌نظیر در پای نامه خود نوشته و امضا کرده است:‌اخوک عبدالله (برادر تو عبدالله). باید قدر این اعتمادها را بسیار دانست. افسوس که بعضی نمی‌دانند.»!
وی همچنین در مصاحبه با مهر گفته است که هنوز تصمیم قطعی از سوی هاشمی برای سفر به عربستان گرفته نشده است. او می‌افزاید: آقای هاشمی هنوز تصمیم نگرفته‌اند که به حج می‌روند یا نه؛ چرا که ایشان هفته آینده سفری به کرمانشاه دارند و در حال حاضر روی این موضوع متمرکز شده و در حال برنامه‌ریزی برای انجام این سفر هستند.
غلامعلی-ر گفت: بنده معتقدم عربستان به دلیل جایگاه آقای هاشمی، ایشان را به این سفر دعوت کرده است. این موضوع نشان می‌دهد که اعتبار رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نزد کشورهای عرب منطقه بسیار تاثیرگذار و قابل توجه است.
معلوم نیست شاه جنایتکار سعودی که دست وی به خون ملت‌های یمن، بحرین، عربستان، افغانستان، عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، و مصر آغشته است و با رژیم صهیونیستی در ارتباط است چگونه جرات کرده، آقای هاشمی را برادر خود بخواند؟!
این در حالی است که سایت تابناک با اشاره به امتناع رئیس جمهور از پذیرش دعوت رژیم سعودی برای سفر به عربستان در موسم حج، دلیل‌ آن را کارشکنی رژیم سعودی در روابط خارجی ایران از جمله آمریکا توصیف کرد و افزود: نکته قابل اشاره دیگری که کارشناسان بر آن تاکید دارند، بدون نتیجه بودن این سفر است، زیرا چنین سفری در اوضاع کنونی منطقه، دادن امتیازی مفت و مجانی به وهابیون سعودی است، در حالی که آنها از هیچ یک از اقدامات ضد ایرانی خود نه کاسته‌اند و نه درصدد آن هستند که از شدتش کم کنند. با توجه به این موارد است که کارشناسان مسائل سیاسی و امنیتی می‌گویند، مجموعه نظام به این نتیجه رسید که در اوضاع کنونی، سفر دکتر روحانی به عربستان به صلاح نیست و باید منتظر تغییر رویکرد در رفتار سعودی‌ها بود و پس از آن به سفرهایی در چنین سطح دیپلماتیک و سیاسی رفت.
گفتنی است همزمان با کارشکنی‌های آل سعود علیه سیاست خارجی ایران، سایت شخصی هاشمی مدعی شد اتحاد ایران و عربستان در راه است!

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ