عرضه اولیه ۶ میلیون سهم پالایش نفت کرمانشاه

0

تسنیم؛ عرضه اولیه ۶ میلیون و ۷۴۳ هزار و ۹۳۰ سهم شرکت پالایش نفت کرمانشاه با نماد “شرمان” یکشنبه آینده(۲۱ مهر) در بازار دوم فرابورس انجام می شود.

تعداد سهام قابل عرضه در فرآیند کشف قیمت این شرکت، ۴ میلیون و ۷۴۳ هزار و ۹۳۰ سهم در نظر گرفته شده است و صندوق های سرمایه گذاری مشترک سهمیه ای برای خرید سهام در این عرضه ندارند.
همچنین از ۶ میلیون و ۷۴۳ هزار و ۹۳۰ سهم پالایش نفت کرمانشاه در روز عرضه اولیه، ۲ میلیون سهم جهت عرضه به معامله گران برخط(آنلاین) در نظر گرفته شده و تعداد سهام قابل خرید توسط هر ایستگاه نیز ۵ هزار سهم است.
شرکت پالایشگاه نفت کرمانشاه در سال ۱۳۰۱ با ظرفیت روزانه ۲ هزار بشکه به بهره برداری رسید و در زمان خود دومین پالایشگاه ایران بود.
گاز مایع، بنزین موتور، نفت سفید، نفت گاز و نفت کوره، پنتان(تامین مصرف پتروشیمی های کشور) از جمله تولیدات این شرکت ۱۳۴ میلیون و ۸۷۸ هزار و ۶۰۰ سهمی است.
گفتنی است، پالایش نفت کرمانشاه علاوه بر تولید فـرآورده هـای نفتی، خـوراک نفت سفید شرکـت پتروشیمی بیستون را تأمین می کند. همچنین در سال ۹۰ تولید آزمایشی سوخت هواپیما( A.T.K ) در این پتروشیمی آغاز شد.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ