خانه / بورس و سهام / عرضه 10 درصدی سهام “سیدکو” در بورس

عرضه 10 درصدی سهام “سیدکو” در بورس

سرمایه گذاری در سهام “سیدکو” پس از عرضه آن در بورس، به عنوان هلدینگ صنعت سیمان فرصتی مناسب و ارزنده برای سرمایه گذاران محسوب می شود.
17 درصد از صادرات محصولات سیمانی کل کشور طی 7 ماه نخست سال جاری تاکنون، توسط زیرمجموعه های “سیدکو” محقق شده که آثار ناشی از این عملکرد مطلوب در گزارش های شش ماهه شرکت ها طی دوره شش ماهه، با تعدیل مثبت سودآوری متبلور شده است.

مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع سیمان با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: این هلدینگ سیمانی طبق استراتژی های در نظر گرفته شده، سعی دارد 15 درصد از سهم شرکت های این گروه را در پرتفوی خود جای دهد و پس از آن این نسبت را برای خود حفظ کند.

اسفندیار سالاروند تمرکز این هلدینگ را برای سرمایه گذاری افزون بر صنعت سیمان، در دو صنعت دیگر نیز خاطر نشان کرد و گفت: در حال حاضر سهم “سیدکو” از صنعت سیمان کشور، حدود 12.7 درصد است که افزوده شدن دو واحد تولید یک میلیون تنی سیمان به آن، نسبت دلخواه را برای این هلدینگ فراهم خواهد ساخت. دو صنعت پتروشیمی و فولاد نیز در فهرست سرمایه گذاری های “سیدکو” قرار دارد و در مقابل سعی بر آن است تا شرکت های کم بازده و زیان ده از پرتفوی شرکت خارج شوند.

این مقام مسئول پیرامون زمان ورود سهام “سیدکو” به بازار سهام اظهار داشت: نماد معاملاتی شرکت هلدینگ توسعه صنعتی سیمان مجوز پذیرش خود را از سازمان بورس دریافت کرده و افزایش سرمایه آن از مبلغ 250 میلیارد به 400 میلیارد تومان، مراحل ثبت نهایی خود را در اداره ثبت شرکت ها سپری می کند که با رفع برخی مشکلات در خصوص لزوم تبدیل شرکت از سهامی خاص به عام و صدور اعلامیه ثبت، می توان برای عرضه 10 درصدی سهام “سیدکو” در بورس اوراق بهادار تهران اقدامات لازم را انجام داد.

وی افزود: در این شرایط با توجه به عدم تمایل سهامدار عمده برای عرضه سنگین و بیش از 10 درصدی سهم در زمان کشف قیمت، به نظر می رسد درج نماد “سیدکو” در بازار دوم بورس محقق شود.

سالاروند در خاتمه سخنان خود پیرامون این سهم و پیش بینی وضعیت صنعت سیمان در نیمه دوم سال جاری گفت: شرکت های سیمانی طی عملکرد شش ماهه ابتدایی سال جاری عملکردهای مناسبی را از نظر تحقق سودآوری و تولید و فروش محصول محقق کردند. در نتیجه برای نیمه دوم امسال نیز انتظار می رود همین مسیر البته با شیبی ملایم تر نسبت به شش ماهه ابتدایی سال در گروه مذکور دنبال شود. با این اوصاف سرمایه گذاری در سهام “سیدکو” پس از عرضه آن در بورس، به عنوان هلدینگ صنعت سیمان فرصتی مناسب و ارزنده برای سرمایه گذاران محسوب می شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*