خانه / بورس و سهام / “کطبس” در مسیر رشد سودآوری

“کطبس” در مسیر رشد سودآوری

همراه با راه اندازی واحد کک سازی زرند و نیز برطرف شدن مشکل واحد کک سازی شرکت ذوب آهن اصفهان، انتظار می رود محصولات تولیدی شرکت های فعال در گروه استخراج ذغال سنگ همچون “کطبس” با افزایش تقاضا رو به رو شود. در این صورت میزان فروش محصولات روند رو به رشدی را در پیش خواهد گرفت، بگونه ای که می توان چشم انداز مناسبی را پیشروی این صنعت متصور بود.

مدیر مالی شرکت ذغال سنگ نگین طبس با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز پیرامون ارزیابی عملکرد 12 ماهه سال مالی منتهی به 30 اسفند ماه 91 عنوان کرد: در ارزیابی عملکرد دوره مذکور می توان گفت، حاشیه سود “کطبس” طی این دوره نسبت به سال مالی قبل از آن مناسبتر بوده و تولید و فروش محصولات روند مطلوبی را پشت سر گذاشته است.

علیرضا سعیدی افزود: البته پوشش 102 درصدی سود برآوردی 381 ریالی، طی عملکرد 12 ماهه سال گذشته در حالی با کاهش 75 درصدی نسبت به سال قبل از آن همراه بوده که طی سال مالی 90 درآمد بیش از پنج میلیارد تومانی از محل فروش سهام شرکت فرآوری ذغال سنگ پرورده طبس عاید شرکت شده، حال آنکه چنین امری طی سال 91 رخ نداده است.

وی در ارتباط با روند تولید محصولات شرکت ابراز داشت: استراتژی مدیریت شرکت طی سال 91 آماده سازی معادن جهت استخراج طی سال های آینده بوده، بگونه ای که نیروهای انسانی خود را به منظور تحقق این امر به کار گرفته است. از این رو تولید برآوردی 220 هزار تنی برای سال مالی 91 تحقق یافته و همین میزان تولید برای سال مالی 92 و نیز 93 پیش بینی می شود.

مدیر مالی شرکت ذغال سنگ نگین طبس در خصوص برآورد سود 587 ریالی برای سال مالی جاری بیان کرد: از عوامل مهم برآورد افزایش 50 درصدی سود هر سهم “کطبس” و تعدیل مثبت حدود 20 درصدی نسبت به آخرین پیش بینی سود سال جاری، می توان به پیش بینی درآمد بیش از 600 میلیون تومانی از محل فروش زمین ناژوان اشاره کرد.

سعیدی پیرامون عملیات بازنگری، طراحی، آماده سازی و استخراج حدود 300 هزار تن ذغالسنگ خام معدنی طبس گفت: در حال حاضر تمام نیروهای انسانی جهت اجرای این عملیات و آماده سازی معادن طی سال جاری به کار گرفته شدند، از این رو انتظار می رود طی سال مالی آینده با استخراج خاک معدنی از معادن، شاهد آثار مثبت آن بر سودآوری “کطبس” باشیم.

وی همچنین اضافه کرد: با توجه اینکه تاکنون نرخ جدید فروش محصول ذغال سنگ از سوی سازمان ایمیدرو اعلام نشده، نمی توان به طور دقیق در خصوص میزان آثار مثبت ناشی از انجام عملیات مذکور روی سودآوری سال 93 شرکت صحبتی به میان آورد.

این مقام مسئول در خاتمه گفت: مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت ذغالسنگ نگین طبس در تاریخ 92.4.2 برگزار می شود و هیأت مدیره در نظر دارد 10 درصد از سود خالص را به عنوان سود تقسیمی میان سهامداران پیشنهاد نماید.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*