خانه / بورس و سهام / شرایط کنونی بهترین فرصت خرید سهام

شرایط کنونی بهترین فرصت خرید سهام

ساتین : با توجه به افت بی سابقه شاخص طی روزهای گذشته، در پی آگاهی از علل آن برآمدیم. البته از جمله مواردی که بر افت شاخص تأثیرگذار هستند، می توان به نیاز نقدینگی برای حضور در عرضه های اولیه سهام شرکت های جدید و همچنین ابهامات در مورد نرخ خوراک پتروشیمی ها، بهره مالکانه و برخی شایعات منتشر شده در بازار بورس اشاره کرد.

در این راستا حجت سرهنگی، معاون کارگزاری بانک پارسیان در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز اظهار داشت: این روزها سهامداران حقیقی به دلیل خرید و فروش های هیجانی خود باعث تشدید نوسان قیمت ها و بالا رفتن ریسک در بازار شده اند.

وی افزود: البته کاهش قیمت های اخیر سهام با حجم های معاملاتی پایینی صورت گرفت که این امر نشان دهنده تقاضا برای تأمین نقدینگی جهت شرکت در عرضه اولیه سهام جدید می باشد. چراکه سهامداران حقیقی، همواره در پی کسب سود از عرضه های اولیه بوده و با این تفکر با اقدام به فروش سایر سهم های خود باعث افت شاخص می شوند. در حالی که با نگهداری سهام خود، می توانند سودآوری داشته باشند.

سرهنگی تصریح کرد: با توجه به ارزنده بودن اکثر سهم ها در قیمت های کنونی و رسیدن به کف قیمتی در بسیاری از سهام، هم اکنون بهترین فرصت خرید محسوب می شود.

وی عنوان کرد: به نظر می رسد بازدهی شاخص تا پایان سال 92، حدود 15 الی 20 درصد باشد و بازدهی شاخص در سال 93 نیز بستگی به میزان رشد آن در دو ماه پایانی سال جاری دارد؛ از این رو چنانچه شاخص در بهمن و اسفند ماه سال 92، حدود 15 الی 20 درصد بازدهی داشته باشد شاخص در سال 93 حدود 30 درصد بازدهی خواهد داشت.

سرهنگی در پاسخ به سوال خبرنگار بورس نیوز در ارتباط با اولویت سرمایه گذاری در صنایع مختلف به منظور کسب سودآوری بالاتر اظهار داشت: به نظر بنده، هم اکنون فرصت خوبی برای سرمایه گذاری در صنایع بانکداری، پتروشیمی، خودرو و فلزات اساسی و معدنی می باشد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*