خانه / جالب و خواندنی / تاجر قلابی، زن‌ها را فریب می‌داد !

تاجر قلابی، زن‌ها را فریب می‌داد !

به گزارش ساتین : تاجر قلابی که به بهانه پرداخت وام، مردم را فریب داده و میلیون‌ها تومان با این شیوه کلاهبرداری کرده است، تحت تعقیب پلیس قرار گرفت.

  چند روز پیش زنی با حضور در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 2 تهران از مردی به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد.

شاکی گفت: پس از فوت شوهرم، من و سه فرزندم در خانه اجاره ای زندگی می کردیم. مدتی پیش تصمیم گرفتم با دریافت وام، خانه ای برای فرزندانم خریداری کنم و با بخشی از وام دریافتی نیز یکی از فرزندانم را که بیماری قلبی داشت برای درمان به یکی از کشور های اروپایی ببرم، اما با مراجعه به چند بانک موفق به دریافت وام نشدم.

وی افزود: یک روز اتفاقی با صاحب رستورانی در شمال غرب تهران آشنا شدم که ادعا می کرد یکی از دوستانش تاجر آهن است و در زمینه وام مسکن فعالیت می کند. من هم با وی تماس گرفته و چند مرتبه با او ملاقات کردم که او نیز با اطلاع از وضع زندگی ام قول داد وام درخواستی را با توجه به دوستی خود با چند مدیر بانک دولتی، فراهم کند.

شاکی یادآور شد: در ادامه ملاقاتمان او با ابراز علاقه از من خواستگاری کرد و به من قول داد که بزودی وام مرا جور کند. چند روز بعد مقابل خانه ام آمد و ادعا کرد از افرادی طلبکار بوده و پولش را نپرداخته اند و اکنون نیاز شدیدی به پول دارد. با اطمینانی که به او پیدا کرده بودم، 32 میلیون تومان را به وی دادم و قرار شد یک هفته بعد پولم را پس دهد.

وی اضافه کرد: اما هر چه منتظر ماندم دیگر خبری از او نشد و تلفنش نیز خاموش بود. در ادامه متوجه شدم این مرد کلاهبردار است و مرا فریب داده و جستجو برای یافتن وی نیز بی نتیجه ماند. با تشکیل پرونده و دستور بازپرس علی صادقی زاده، تحقیقات پلیس برای دستگیری کلاهبردار فراری ادامه داشت تا این که دو کارگر رستوران و چند زن دیگر با حضور در مرکز پلیس از یک مرد به اتهام کلاهبرداری به بهانه تهیه وام شکایت کردند.

در تحقیق از شاکیان مرد معلوم شد آنها در رستوران هایی کار می کردند که یک مرد با معرفی خود به عنوان تاجر آهن به محل کارشان می آمده و انعام های خوبی نیز به آنها می داده و آنها را نیز به بهانه پرداخت وام فریب داده و از آنها کلاهبرداری کرده است.

در ادامه مشخص شد مرد شیاد به بهانه خواستگاری، زنان شاکی دیگر را فریب داده و پس از جلب اعتماد آنها سه تا 85 میلیون تومان از آنها گرفته و متواری شده است.

با جمع بندی اطلاعات و به دست آمدن تصویر رایانه ای متهم فراری معلوم شد تصاویر متعلق به همانتاجر قلابی است.

بنا بر این گزارش، بازپرس پرونده دستور تحقیقات تکمیلی و دستگیری کلاهبردار فراری را صادر کرد.

مرجع : جام جم

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*