خانه / بورس و سهام / سردرگمی سهامداران با اجرای طرح جدید

سردرگمی سهامداران با اجرای طرح جدید

در حالی بعد از افت‌های شدید بورس و زیان هنگفت سهامداران، سازمان بورس در صدد اجرای طرحی با عنوان” ضوابط معاملاتی جدید در راستای صیانت از حقوق سهامداران خرد”بر آمد که با اجرای این طرح بازار سرمایه در سردرگمی فرو رفت و شاخص بورس تنها 16 واحد رشد کرد و به کانال 79 هزار و 153 واحد رسید.

به گزارش ساتین : به این ترتیب با اجرایی شدن این طرح جدید که بعد از افت های شدید در بورس رخ داد، شاخص بورس تهران واکنش تازه‌ای به این طرح نشان نداد و حجم معاملات با کاهش مواجه شد.

از سوی دیگر فعالان بازار سرمایه که از نتایج اجرای این طرح رضایت نداشتند و اظهار می کنند که این طرح نوعی دخالت در بازار سرمایه بوده و با مکانیسم عرضه و تقاضا ناسازگار است و هر نوع دخالت به بازار سرمایه ضربه وارد می کند.

این در حالی است که سازمان بورس با اجرای این طرح قصد دارد جلوی افت های سنگین شاخص را بگیرد اما این سیاست در شرایط فعلی پاسخگو نبوده و ولع سهامداران را برای فروش بیشتر می کند.

با این حال در بازار امروز در غیاب شرکتهای پتروشیمی شرکتهای مخابرات، پالایشگاه بندرعباس، بانک صادرات، پاسارگاد، پارسیان و دارویی تامین تاثیر 29 تا 10 واحدی بر شاخص بورس گذاشتند و در مقابل شرکت‌های ایران خودرو، ملی مس، سایپا، سیمان فارس و خوزستان و فولاد مبارکه مانع از رشد بورس شدند.

همچنین در بازار امروز مخابرات، تولی پرس، داروسازی زهراوری از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شده و نیروترانس، فراورده‌های نسوز آذر و حفاری شمال بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.

این در حالی است که در بازار نه چندان مثبت امروز حجم معاملات کاهش پیدا کرد و تنها 217 میلیون سهم به ارزش 67 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه به سطح 388 هزار میلیارد تومان رسید.

ایسنا

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*