خانه / بورس و سهام / پوشش 74 درصدی سود برخلاف روند کاهشی تولید

پوشش 74 درصدی سود برخلاف روند کاهشی تولید

بسیاری از مصرف کنندگان محصولات تولیدی شرکت های فعال در گروه کاشی و سرامیک همچون شرکت پارس سرام در پی رشد نرخ ارز و هزینه های واردات این نوع محصولات، به سمت تأمین کالاهای مورد نیاز خود از طریق تولیدکنندگان داخلی روی آورده اند که این امر موجب رشد تقاضا برای محصولات تولیدی آنها شده است.

یک مقام مسئول در شرکت پارس سرام با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: اگرچه طی دوره عملکرد نیمه نخست سال مالی منتهی به 31 شهریور ماه 92 تولید محصولات به دلیل موانع موجود در واردات مواد اولیه مورد نیاز، روندی کاهشی را در پیش گرفته بود، اما در مقابل افزایش تقاضا و رشد حدود 10 درصدی نرخ فروش محصولات به همراه تولید کالاهایی با ارزش افزوده بالا منجر به تحقق سود 416 ریالی و پوشش 74 درصدی سود طی این دوره عملکردی شده است.

وی در ارتباط با واردات مواد اولیه مورد نیاز اظهار داشت: حدود پنج درصد از این مواد از کشور انگلستان و با نرخ ارز یوروی چهار هزار و 148 تومان وارد می شود.

این مقام مسئول افزود: شرکت در نظر دارد به منظور جلوگیری از بروز مجدد موانع موجود در تأمین خارجی مواد اولیه، آنها را به طور کامل از منابع داخلی فراهم کند. اگرچه این امر موجب کاهش کیفیت کالای تولیدی می شود، اما به روند صعودی سودآوری شرکت کمک خواهد کرد.

وی افزود: امیدواریم همراه با بهبود شرایط اقتصادی و روابط سیاسی کشور، مشکلات موجود در زمینه واردات مواد اولیه مورد نیاز و صادرات محصولات برطرف شود و شرکت های فعال در صنعت کاشی و سرامیک با قدرت و بدون مواجه شدن با موانع قابل اهمیتی به روند رو به رشد سودآوری خود ادامه دهند.

این مقام مسئول پیرامون فروش 26 درصدی خارجی “کسرام” تصریح کرد: محصولات تولیدی شرکت به کشور عراق صادر شده و درآمدهای حاصل از آن با نرخ ارز سه هزار و 100 تومان در حساب ها و صورت های مالی آن تسعیر می شود.

این منبع آگاه درخاتمه گفت: شرکت اجرای طرح های توسعه ای را به منظور افزایش ظرفیت تولیدی در برنامه کاری خود قرار داده که در حال بررسی این پروژه ها است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*