خانه / بورس و سهام / افزایش صادرات “کپارس” در مقایسه با پیش بینی ها

افزایش صادرات “کپارس” در مقایسه با پیش بینی ها

شرکت کاشی پارس که مجهز به ماشین آلات و دستگاه هایی هستند که اقدام به خرید آنها قبل از شروع روند رو به رشد قیمت ارز و افزایش هزینه های ناشی از خرید تجهیزات لازم اقدام به خرید ماشین آلات خود کرده که این امر موجب شده از پتانسیل رشد بیشتری نسبت به سایر شرکت های هم گروه برخوردار بوده و می تواند با قدرت و با هزینه های کمتری به روند تولید خود ادامه دهد.

رییس حسابداری مالی شرکت کاشی پارس با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز عنوان کرد: به نظر می رسد در صورت بهبود شرایط اقتصادی حاکم بر کشور و رونق فرآیند ساخت و ساز در آن، به ویژه اجرای هرچه بیشتر طرح ها و پروژه های عمرانی، بتوان چشم انداز مناسبی را برای فعالان صنعت کاشی و سرامیک تصور کرد.

عباس ایمانی در بیان جزییات پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 92 ابراز داشت: این شرکت طی سال جاری با درجه بندی کیفیت محصولات تولیدی خود به سمت تولید محصولاتی با کیفیت بالا و حاشیه سود مناسب پیش رفته تا بدین ترتیب از میزان هزینه های تحمیل شده طی فرآیند تولید کاسته شود و در نهایت بتواند سود برآوردی 488 ریالی را تا پایان دوره عملکردی سال جاری محقق سازد.

وی با اشاره به وجود تقاضای مناسب برای تولیدات “کپارس” در بازار مصرفی افزود: نرخ فروش محصولات طی دوره عملکردی سه ماهه نخست سال جاری در حالی با رشد حدود 15 درصدی همراه شد که روند تولید محصولات “کپارس” طی دوره عملکرد مذکور حدود 10 الی 30 درصد از بودجه برآوردی آن پیشی گرفته است.

این مقام مسئول اضافه کرد: علاوه بر این، شرکت در نظر دارد به منظور ارتقاء سطح کیفی محصولات خود دستگاه دیجیتال کیفیت سنجی خریداری کند که آثار مثبت استفاده از این ماشین آلات در بودجه سال مالی جاری لحاظ شده است. البته توجه به این نکته اهمیت دارد که تاکنون این برنامه انجام نپذیرفته و اقدامات لازم جهت اجرای این طرح در حال پیگیری است.

رییس حسابداری مالی شرکت کاشی پارس در ارتباط با صادرات محصولات نیز گفت: در حالی فروش خارجی 20 درصدی برای امسال برآورد شده که صادرات محصولات طی دوره عملکرد سه ماهه اول سال جاری حدود 15 درصد نسبت به بودجه برآوردی افزایش داشته است.

ایمانی افزود: امکان افزایش صادرات محصولات در حالی برای این شرکت وجود دارد که تحریم های اعمالی اثر با اهمیتی بر صادرات محصولات تولیدی این صنعت در پی نداشته، زیرا صنعت کاشی و سرامیک مشمول تحریم های بین المللی نبوده است. همچنین محصولات تولیدی “کپارس” به کشورهای آسیای میانه، عراق و افغانستان صادر شده که درآمدهای ارزی آن با نرخ ارز اتاق مبادلات ارزی در صورت های مالی تسعیر می شود.

وی در خاتمه پیرامون تأمین خارجی 16 درصدی مواد اولیه مورد نیاز تولید تصریح کرد: این مواد که به طور عمده شامل رنگ و لعاب است از کشورهای ایتالیا و اسپانیا و با نرخ ارز یوروی دو هزار و 450 تومان خریداری می شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*