خانه / بورس و سهام / شکستن تمامی رکوردهای تولید و فروش، دستاورد مدیریت پارس پامچال در سال 92

شکستن تمامی رکوردهای تولید و فروش، دستاورد مدیریت پارس پامچال در سال 92

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت پارس پامچال (سهامی عام) با حضور بیش از 85/71درصد سهامداران در تاریخ28/ 03/ 1393 درمحل هتل پارسيان اوين به ریاست آقای حسین مغزی برگزار شد. در این مجمع آقايان عبدالله مسائلی و کیومرث درخشانیان به عنوان ناظران و آقای روزبه مغزی مدیرعامل شرکت به عنوان دبیر حضور داشتند.

در جلسه مجمع پس از قرائت گزارش هیات مدیره از سوی آقای مهندس روزبه مغزی مدیر عامل شرکت، صورت‌های مالی شرکت برای سال مالی منتهی به 29اسفندماه 92 به تصویب سهامداران رسید. همچنين تقسيم مبلغ يك هزار و 500 ريال سود به ازاي هر سهم مورد تاييد حاضران قرار گرفت.

مهندس مغزی با اشاره به عملکرد شرکت در سال مالی مورد گزارش خاطر نشان کرد: فروش خالص شرکت از 570 میلیارد ریال در سال 91 به 664 میلیارد ریال در سال 92، معادل 16/36 درصد افزایش داشته است.

سود عملیاتی شرکت در سال 92 نسبت به سال 91 با افزایش 45/11 درصدی همراه بوده است که نشان از عملکرد چشمگیر مدیریت و پرسنل سختکوش این شرکت خوشنام در بازار سرمایه دارد. سود خالص شرکت پارس پامچال به‌رغم مشکلات گوناگون صنعت از مبلغ 46 میلیارد ریال به 74میلیارد ریال معادل 60/52 درصد رشد داشته است.

مقایسه اولین پیش‌بینی سود سال 92 با آخرین پیش بینی سود، 47/86 درصد افزایش را شاهد بوده است. وی تاکید کرد: جمع دارایی های شرکت از رشد 29/34درصدی برخوردار بوده است. بدهی‌های سال مالی مورد گزارش 24/71درصد افزایش نشان می‌دهد. مهندس مغزی افزود: سود انباشته 94/70 درصد و حقوق صاحبان سهام از 83میلیارد ریال به 131 میلیارد ریال برابر 57/81 درصد افزایش داشته است.

پیام هیات مدیره

شرکت شیمیایی پارس پامچال با قدمتی بیش از چهل سال در تولید بیش از دویست گروه رنگ و پوشش تخصصی که هر کدام در قالب سیستم های رنگ حفاظتی مختلف جهت کاربرد در شرایط صنعتی و جوی گوناگون طراحی و ساخته می‌شوند، پیوسته در زمینه تامین رنگ موردنیاز پروژه‌های ملی، صنعتی و دریایی حضورداشته است. در حال حاضر شرکت شیمیايی پارس پامچال مفتخر است با تولید انواع رنگ‌های تخصصی دریایی، حفاظتی، صنعتی و ساختمانی و نیز انواع رزین‌های آلکیدی، خشک‌کن‌ها، هاردنر و رزین تخصصی بر پایه اپوکسی علاوه بر جوابگویی نیازهای داخلی کشور، به صادرات این محصولات هم مبادرت ورزیده و از طرف دیگر با کمال افتخار اعلام می‌دارد کلیه واحدهای اجرایی در این شرکت به صورت کاملا هدفمند و تحت استانداردهای بین‌‌المللی مدیریت شده و برنامه‌های راهبردی در تمامی سطوح اجرایی به طور دقیق تعیین و در حال اجرا است. طبق برنامه چندساله‌ای که مدیران شرکت تدوین نموده‌اند، با ایجاد زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مناسب، خرید ماشین‌آلات جدید، تعمیرات اساسی ماشین‌آلات قدیمی، تقویت ارتباط با انجمن‌های حرفه‌ای بین‌المللی رنگ، عقد قراردادهای علمی و فنی با پژوهشکده‌ها، دانشگاه‌ها و اشخاص، جذب نیروهای متخصص و آموزش پرسنل شرایطی را فراهم كردند تا امروز شرکت پارس پامچال قادر به تولید انواع محصولات رنگ و رزین مطابق با استانداردهای بین‌‌المللی و کیفیت عالی در مقیاس بالا باشد. در نهایت با تکیه بر نگرش وسیع مدیران و بهره‌‌گیری از دانش و تجربه افراد متخصص و نیز تلاش و همت کلیه پرسنل، هدف شرکت پارس پامچال دستیابی به نشان طلایی رنگ و قرار گرفتن در میان صد شرکت بزرگ تولیدکننده پوشش‌های تخصصی در سطح جهان است.

اطلاعات طرح‌های توسعه شرکت

مرکز تحقیق و توسعه شرکت شیمیایی پارس پامچال در بهبود و توسعه محصولات رنگ خود با توجه به نیاز بازار و علم روز دنیا پیشتاز است و به این مساله اهمیت ویژه‌ای می‌دهد. در این مرکز تحقیقات گسترده‌ای در زمینه فناوری‌های نوین در صنایع رنگ و پوشش صورت گرفته و با توجه به نیاز بازار پروژه‌های مربوطه هدف‌گذاری می‌شود. در هر پروژه پس از انجام نیازسنجی، مطالعات اولیه و تکمیل اطلاعات فنی، طراحی آزمایش‌ها با در نظر گرفتن تمام عوامل و شرایط مختلف و کاربرد رنگ حاصل صورت گرفته و نمونه‌ها در آزمایشگاه رنگ تهیه می‌شوند، سپس نتایج حاصل از آزمون‌های مختلف با استانداردهای موجود سنجیده شده و بهینه‌سازی خواص صورت می‌گیرد.

در این مرکز به طراحی رنگ‌ها و پوشش‌های سازگار با محیط‌زیست مطابق با جدیدترین محدودیت‌های زیست‌محیطی توجه خاصی می‌شود. به همین منظور، پروژه‌های مختلفی تعریف شده که تمرکز آنها بر به کارگیری راه‌حل‌هایی است که بتوان استفاده از حلال‌ها و مواد سمی را در رنگ‌های تولید شده کاهش داد. یکی از نوآوری‌های ارائه شده توسط مرکز تحقیق و توسعه پارس پامچال، معرفی پوشش‌های ضدخزه با نام تجاری Armada بر پایه رزین اکریلیک با گروه‌های فعال سیلیس است. در این پوشش‌ها مکانیسمی طراحی شده که نرخ آزادسازی زیست‌کش کنترل می‌شود. مورد دیگر، معرفی پوشش‌های دریایی سیلیکونی رهاساز جرم با نام تجاری Ultima است که برخلاف پوشش‌های ضدخزه مرسوم فاقد هرگونه زیست‌کش است. پروژه دیگر، استفاده از پوشش‌های پلی‌یورتان 100درصد جامد در حفاظت از خطوط لوله در برابر خوردگی است که استفاده از حلال به طور کامل حذف شده است.

یکی از مهم‌ترین پرسش‌هایی که تولیدکنندگان رنگ‌های حفاظتی و صنعتی باید به آن پاسخ دهند این است که زمان سرویس‌دهی یک سیستم پوشش خاص پس از اعمال چقدر است. مرکز تحقیق و توسعه شرکت شیمیایی پارس پامچال برای تخمین زمان گارانتی سیستم‌های پوششی خود اقدام به تهیه داده‌های عملکرد (Performance Data) کرده است، دراین طرح، پس از شرایط‌دهی شتاب‌یافته و دوره‌ای پوشش‌های اعمال شده بر زیرآیند، آزمون طیف‌بینی امپدانس شیمیایی، آزمون چسبندگی و … انجام شده و نتایج مربوطه گزارش می‌شود.

به طور خلاصه، هدف ما در این مرکز توسعه محصولات جدید براساس نیاز مشتری و بر پایه فن‌‌آوری‌های نوین در صنایع رنگ و پوشش، کاهش اثرات زیست‌محیطی پوشش‌ها، افزایش زمان پایداری سیستم‌های پوششی برای حفاظت‌های طولانی‌مدت و تعامل نزدیک با مشتریان برای طراحی پوشش‌ها براساس نیازهای خاص آنها است.

به کارگیری دانش روز در تولید انواع رزین‌های نوین و همچنین توسعه محصولات همواره یکی از مهم‌ترین اهداف شرکت شیمیایی پارس پامچال بوده است. بخش تحقیق و توسعه این شرکت، با نگاهی دقیق و همه‌جانبه، پژوهش‌های گسترده‌ای در زمینه ایجاد نوآوری در تولید رزین و مواد مرتبط با آن تعریف و اجرا می‌کند. براین اساس، مطالعات فنی بر مبنای جدیدترین منابع علمی و با توجه به نیاز روز صورت می‌گیرد. طراحی فرمولاسیون و تولید محصول در مقیاس آزمایشگاهی، گام بعدی در انجام این پژوهش‌ها است. در نهایت با بررسی‌های منظم و هدفمند و اصلاح خواص، محصول می‌تواند به منظور تامین نیاز بازار وارد مرحله تولید انبوه شود.

اهم پروژه‌های انجام شده و در حال انجام

1) طراحی فرمولاسیون رنگ‌های ضدخزه سیلیکونی

2) طراحی فرمولاسیون رنگ‌های سخت‌شونده با اشعه یو وی

3) طراحی فرمولاسیون رنگ EF1 و بررسی خواص آن

4) اصلاح فرمولاسیون رنگ 474

5) اصلاح فرمولاسیون رنگ 440

6) بررسی خواص هاردنر معادل 137-R کارخانه رزین پارس پامچال

7) کنترل و بررسی چسبندگی رنگ 292 و 295 در رطوبت بالا

8) بررسی بازپوشانی رنگ 171 و 466

برنامه‌های آینده شرکت

شرکت شیمیایی پارس پامچال با تکیه بر اصل رقابت‌پذیری در عرصه‌های ملی و بین‌المللی و تامین نیازهای بازار توجه ویژه‌ای به ارتقا و توسعه محصولات خود از جمله تولیدات رنگ، رزین و محصولات مرتبط با آن داشته است. دفتر توسعه محصول این شرکت، با توجه به نیازهای موجود، محصولات موردنظر را شناسایی کرده و بررسی‌های علمی و فنی لازم را جهت تولید این مواد انجام می‌دهد. این بخش همچنین از طریق تعامل با آزمایشگاه‌های رنگ و رزین محصولات موردنظر را طراحی و تولید کرده و فعالیت‌های منسجم و پیوسته‌ای در جهت بهبود خواص و کارآیی آنها ارائه می‌دهد.

انواع مختلف هاردنرهای پلی آمیدوآمین برای پخت رزین اپوکسی که بر مبنای محصولات شناخته شده طراحی و ساخته شده‌اند از جمله محصولات جدید این شرکت هستند. این هاردنرها به واسطه قابلیت پخت در دمای محیط، انعطاف‌پذیری و چغرمگی مناسب و سمیت کم در پخت پوشش‌های اپوکسی بسیار مورد توجه می‌باشند. خشک‌کن‌های مورداستفاده در پوشش‌های الکیدی نمونه دیگری در زمینه محصولات جدید است. از دیگر محصولاتی که در بخش تحقیق و توسعه شرکت طراحی شده، می‌توان به رزین اپوکسی اصلاح شده اشاره کرد. این رزین با خواصی مانند انعطاف‌پذیری بالاتر، چسبندگی بهتر، چغرمگی بالاتر نسبت به رزین‌های اپوکسی متداول و همچنین قابلیت بازپوشانی نامحدود می‌تواند به عنوان جایگزین برای رزین‌های اپوکسی در نظر گرفته شود.

مجمع شرکت پارس پامچال سود سهام شرکت پارس پامچال تحلیل شرکت پارس پامچال اخبار بورس

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*