خانه / بورس و سهام / پایان فصل پرحاشیه مجامع بورس تهران در سال 93

پایان فصل پرحاشیه مجامع بورس تهران در سال 93

فصل مجامع بورس هفته گذشته به پایان رسید اما به‌نظر می‌رسد طبق روال هرسال حاشیه‌های مجامع ماه‌ها بر سر تالارهای بورس سنگینی کند.

به گزارش همشهری، دوره محدود بین اردیبهشت تا پایان تیرماه هرسال در بورس تهران به فصل مجامع شهرت دارد. در این دوره بخش بزرگی از شرکت‌های بورس با دعوت از سهامداران مجامع عمومی سالانه خود را برگزار می‌کنند و درباره تقسیم سود تصمیم می‌گیرند. برگزاری این مجامع هیچگاه خالی از حاشیه نبوده است.

شنیده شده در برخی مجامع بورس، تعدادی از مدیران شرکت‌ها برای کسب محبوبیت و البته حفظ صندلی مدیریت خود با هدایت جو سالن برگزاری مجمع سهامداران عمده را به توزیع سود بیشتر و در نتیجه خالی کردن حساب‌های شرکت ترغیب کرده‌اند. در برخی مجامع هم عکس این اتفاق روی داده به‌طوری که در مجمع سالانه یکی از خودروسازان بنام، تعدادی از سهامداران با شنیدن گزارش عملکرد و انتشار خبر توزیع نشدن سود نقدی برای دومین سال متوالی، با آمبولانس به درمانگاه و بیمارستان منتقل شده‌اند.

اما در یکی از عجیب‌ترین رویدادهای فصل مجامع93، هیأت مدیره یک شرکت پذیرفته شده در فرابورس، در اقدامی غیرقانونی، مجمع صوری برگزار کرد. مجمع این شرکت فعال در صنعت بیمه درحالی برگزارشد که صورت‌های مالی، گزارش بازرس و گزارش فعالیت هیأت مدیره به سازمان بورس و سهامداران ارائه و آماده نشده بود.

از دیگر نکات قابل تامل در این مجمع حضورنیافتن بازرس قانونی شرکت و نماینده سازمان بورس بود. سهامداران ضمن اعتراض به نهادناظر معتقد بودند نماینده بورس با مدیران شرکت هماهنگ بوده است. آنها در شکایتی که به نهاد ناظر ارائه کرده‌اند، پرسیده‌اند؛ انتشار آگهی مجمعی که برگزار نشدن آن قطعی بوده، چه معنایی دارد و چرا نماینده سازمان بورس در مجمع حضور نداشته است؟حال باید منتظر رسیدگی مسئولان سازمان بورس به این ماجراها نشست.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*