خانه / بورس و سهام / افزایش نرخ ارز مرجع تأثیری در تولید پودر شوینده ندارد

افزایش نرخ ارز مرجع تأثیری در تولید پودر شوینده ندارد

دبیر شورای تولیدکنندگان پودر شوینده با بیان اینکه افزایش نرخ ارز مرجع تأثیری در تولید این صنعت ندارد، گفت: در صورت تأمین نقدینگی کافی، امکان افزایش تولید پودر شوینده به اندازه 4 برابر نیاز کشور وجود دارد.

جمشید فروزش  اظهار داشت: اخیراً نرخ ارز مرجع افزایش یافته که با توجه به اینکه صنعت پودر شوینده برای تأمین نیاز خود از ارز آزاد استفاده می‌کند، این مسئله تأثیری در تولید پودر ندارد.

وی با بیان اینکه بیش از 50 درصد نیاز صنعت پودر شوینده به ارز از طریق ارز مبادله‌ای و بقیه آن از طریق ارز آزاد تأمین می‌شود، افزود: در حال حاضر مواد اولیه مورد نیاز صنعت پودر شوینده از کشورهای چین، کره، مالزی و برخی کشورهای اروپایی تأمین می‌شود.

وی تصریح کرد: تولید کارخانه‌های پودر شوینده به اندازه‌ای است که جوابگوی بازارهای صادراتی و همچنین نیاز داخل است، اما در صورت تأمین نقدینگی و مواد اولیه می‌توانیم 4 برابر نیاز داخل، تولید داشته باشیم.

فروزش با اشاره به مشکل تأمین نقدینگی در شرکت‌های تولیدکننده پودر شوینده، گفت: برای افزایش تولید باید کشش لازم در بازار وجود داشته باشد که رشد بازارهای صادراتی در این زمینه کمک کننده است.

وی در مورد احتمال قیمت‌گذاری جدید پودر شوینده نیز گفت: تقاضایی برای افزایش قیمت اخیرا نداشته‌ایم و قیمت‌گذاری جدیدی نیز انجام نشده است.

فروزش در مورد انتخاب وزیر صنعت در دولت آینده و رویکرد وی نیز گفت: وزیر صنعت آینده باید امکانات موجود را بر اساس اولویت‌ها تخصیص دهد و علاوه بر این، تعدیل مسائل سیاسی و کاهش تحریم‌ها در رشد صنایع تأثیرگذار خواهد بود.

وی با اشاره به برخی مشکلات ناشی از تحریم حمل‌ و نقل ایران، گفت: بهبود روابط سیاسی نقش مهمی در افزایش تولید و ایجاد ارزش افزوده بخش صنعت خواهد داشت.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*