خانه / بورس و سهام / پیش بینی امروز بازار بورس / سه شنبه 11 شهریور

پیش بینی امروز بازار بورس / سه شنبه 11 شهریور

بازار امروز را در حالی قرار است آغاز کنیم که بواقع روند فرسایشی آن برای همه سخت و طاقت فرسا شده است، انتظار می رفت بازار دیروز بازاری بهتر از حد انتظار باشد اما واقعاً انتظارات آنگونه که باید برآورده نشد، همانطور که دیروز هم اعلام کردیم بلای این روزهای بازار شاخص کل شده است که همگان هم گویی دست داده اند فقط آن را حفظ کنند معاملات بلوکی را که این روزها شاهد هستیم می توان یک دلیل عمده و اصلی آن دانست و دلیل دیگر حرکات نوسانی است که هرزچندگاهی بر روی یک سهم و یا یک گروه مشاهده می شود و بعد از چند روز تب و تاب آن می خوابد، به این نکته توجه کنیم که قرار نیست به هر قیمتی سود کنیم آن هم سودی که به قیمت ضرر عده ای دیگر باشد. این بازار از کمبود نقدینگی کافی و فقدان اطلاعات تحلیلی رنج می برد که هر شخصی به سهم خود در آن مقصر بوده است.

 

در گروه روانکارها با توجه به ابلاغ افزایش 12 درصدی قیمت روغن پایه نماد شرانل برای تعدیل پیش بینی درآمد متوقف شد، یکی دیگر از نمادهای این گروه که می تواند در معرض توجه قرار بگیرد شسپا خواهد بود، اما این نکته را در نظر بگیرید که برخی نمادهای این گروه از جمله شبهرن این افزایش نرخ ها را در پیش بینی سال 93 خود لحاظ کرده اند، اما در مجموع جو مثبتی را در این گروه شاهد خواهیم بود.

 

در گروه سرمایه گذاری نمادی با نام وغدیر در حال خروج از صنعت سیمان است که البته تاثیر آنچنانی بر روند فعالیت و سودآوری شرکت نخواهد داشت. سرمایه گذاری معادن و فلزات نیز این روزها و با قرار گرفتن بر حمایت معتبر و قوی خود می تواند یکی از سهام کم ریسک بازار باشد. گفتنی است ارزش خالص دارایی های هر سهم سایر نمادهای گروه سرمایه گذاری به نوبت در حال بروزرسانی و قرار گرفتن بر روی سایت است.

 

در گروه پالایشگاهی، دکتر صالح آبادی در حاشیه نشست رسانه ای خود درباره زمزمه تعویق کیفی سازی پالایشگاه ها تا سال 1396 اعلام کرد: فعلاً صحبت تعویق کیفی سازی در سال 93 و در واقع تعیین فرمولی منصفانه بین پالایش و پخش مطرح است، این خبر می تواند خبری قابل توجه برای گروه غایب مذکور باشد.

 

در گروه حمل و نقلی در خبری داشتیم که چهارمین کشتی لاینرهای خارجی در حالی بامداد هفتم شهریورماه در بزرگترین بندر کانتینری کشور پهلو گرفت که مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نخستین ساعات زمان حضور آن در لنگرگاه بندرعباس تا پایان عملیات پهلوگیری در ترمینال دوم کانتینری بندر شهید رجایی از نزدیک در جریان عملیات قرار گرفت، کلاً این روزها خبرهای خوبی از بندر شهید رجایی شنیده می شود که بی تاثیر بر برخی از نمادهای این گروه همچون حسینا نمی باشد.

 

در گروه ساختمانی که دیروز نماد ثرود عرضه اولیه شد و به نقل از سهامدار عمده قابلیت رشد تا 350 تومان را نیز دارد، بالاخره بعد از کش و قوس های فراوان وام 80 میلیون تومانی خرید مسکن از راه رسید، 8 ماه رایزنی وزارت راه و شهرسازی با بانک مرکزی باعث شد که راه اندازی صندوق پس انداز خرید مسکن نهایی شود.

 

در اخبار مرتبط با نمادهایی همچون مپنا و بمپنا داشتیم که مدیرعامل رمپنا با معاون وزیر نیروی عراق دیدار و گفتگو کرده است و در این دیدار که در پشت درب های بسته انجام شده است راهکارهای افزایش صادرات خدمات فنی و مهندسی نیروگاهی به عراق نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

 

در نمادهای مرتبط با گروه مخابرات و همراه اول نیز در خبری داشته ایم که بسته های تشویقی اینترنت همراه اول نیز بزودی به بازار اعلام می شوند تا افراد بتوانند از طریق فعال کردن این بسته ها به مدیریت هزینه های خود بپردازند.

 

در گروه لاستیک سازی تعدیل مثبت 31 درصدی پکویر می تواند جو مثبتی را برای گروه ایجاد کند.

 

 از گروه بانکی نیز خبر می رسد با عنایت به اساسنامه جدید بانک ها و لزوم معرفی افراد حقیقی به جای افراد حقوقی در بانک ها، ظن اجرایی شدن بخشنامه های بانک مرکزی در بانک ها تقویت شده است، از این رو فروش شرکت های بانک ها اجرایی خواهد شد، در مجموع در این گروه منتظر اتفاق خاصی در کوتاه مدت نباشید.

 

در گروه خودرویی و قطعه سازی می توان جو گروه قطعه سازی را بهتر از خودرویی ها دانست البته صحبت فروش برخی دارایی های خودرویی ها نیز همچنان مطرح است، در مجموع لیزینگی ها و با توجه به اوضاع فروش خودرویی ها می توانند بیشتر برای بازار جذاب باشند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*