خانه / بورس و سهام / تأمین یکروزه سرمایه بدون ضامن / آگهی نزول خواری در روزنامه کثیرالانتشار

تأمین یکروزه سرمایه بدون ضامن / آگهی نزول خواری در روزنامه کثیرالانتشار

تأمین سرمایه بدون ضامن در کمتر از یک روز، این شعاری است که از سوی عده ای سود جو در صفحه روزنامه ای کثیرالانتشار با توجه به قوانین مبهم دریافت تسهیلات از سوی بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری منتشر می گردد.

یک فرد برای شروع زندگی تنها راه التیام مشکلات مادی خود را دریافت تسهیلات از بانک می داند ولی در زمان مراجعه به بانک های دولتی با طوماری از ضوابط دریافت تسهیلات مواجه می گردد که راه خروج از بانک را نیز گم می کند و در مرحله بعد با قبول پرداخت سودهای گزاف، مؤسسات اعتباری و بانک های خصوصی کشور را انتخاب می نماید که در آنجا نیز فرد باید یا وجهی نزد بانک سپرده کند و یا سند ملکی وثیقه گردد. حال جای این سوال پیش می آید اگر فردی سرمایه ای برای سپرده گذاری در مؤسسات و بانک های خصوصی داشته باشد دیگر چه نیازی به دریافت تسهیلات با سودهای علی الحساب بی حساب و کتاب این مؤسسات دارد.

براساس این گزارش، با توجه به شرایط حاکم بر سیستم بانکداری کشور، عده ای سودجو با شعار پرداخت سرمایه بدون ضامن در کمتر از یک روز و ایجاد روزنه امید در میان افراد کم درآمد جامعه می گردند حال آنکه این شعار آغاز بدبختی یک فرد را در پی خواهد داشت.

این گزارش می افزاید، خبرنگار میدانی ما در تماس با چند فقره از آگهی های منتشر شده در صفحه روزنامه ای کثیرالانتشار در خصوص نحوه و شرایط اخذ دریافت سرمایه پرس و جو کرد که در ابتدای امر با شرکتی مواجه شد که ارایه سرمایه به میزان ۸۵ درصد ارزش ملکی فرد متقاضی را با بهره ماهیانه ۵ درصد در دستورکار قرار داده بود بطوریکه برای دریافت مبلغ ۵۰ میلیون تومان بایستی ماهیانه مبلغ ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بهره سرمایه اخذ شده را بپردازی، همچنین شرکت هایی حضور دارند که با دریافت سند خودرو و یا طلا اقدام به ارایه سرمایه با بهره های بالا می نمایند.

شایان ذکر است، در آگهی های مشاوره دریافت وام نیز بایستی برای اخذ یک وام ۱۰ میلیون تومانی علاوه بر اجرای قوانین بانک های کشور، کامزد حدود ۱۰ درصدی با پیش پرداخت ۳۰۰ هزار تومانی را برای شرکت متصدی در نظر گرفت.

این گزارش می افزاید، دریافت تسهیلات بانکی از طریق آگهی های روزنامه کثیرالانتشار با پرداخت کارمزد ۱۰ درصدی به راحتی قابل دریافت تر نسبت به مراجعه حضوری به بانک ها می باشد. حال این سوال در ذهن ایجاد می گردد، افرادی که اقدام به ارایه تسهیلات بانکی از طریق آگهی می نمایند چه ارتباطی با باجه های صندوق بانک می توانند داشته باشند؛ و آیا انتشار آگهی های ارایه چنین تسهیلاتی با پول ربا آن هم در روزنامه ای کثیرالانتشار با توجه به قوانین اسلامی با مشکل شرعی مواجه نیست؟ زیرا برخی از این افراد حتی دفترچه پرداخت اقساط درست کرده اند و با بانک ها در زمینه دریافت قسط وام ظاهراً قرارداد بسته اند.

در پایان، سایت خبری بورس نیوز خواهان پیگیری مسئولان محترم کشور در خصوص سودهای توافقی، سودهای علی الحساب گزاف و همچنین آگهی های منتشر شده در روزنامه رسمی کشور می باشد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*