خانه / بورس و سهام / سهام دارویی ها پیشتاز کسب بالاترین بازدهی مثبت

سهام دارویی ها پیشتاز کسب بالاترین بازدهی مثبت

معاملات هفته گذشته تالار شیشه ای در حالی سپری شد که شاخص کل با تحقق بازدهی مثبت ۰٫۴ درصدی از ۷۱ هزار و ۴۴۳ واحد در اولین روز از معاملات هفته به ۷۱ هزار و ۷۸۸ واحد طی آخرین روز معاملاتی همان هفته رسید.

صنعت دارو بازدهی مثبت بیش از هفت درصدی را طی معاملات هفته گذشته کسب کرد و بدین ترتیب عنوان پربازده ترین گروه را از آن خود ساخت. بعد از آن صنایع انبوه سازی و نیز انتشار و چاپ با بازدهی مثبت تک نماد آن یعنی “چافست” در ردیف های بعدی قرار گرفتند.

تحلیل بورس بهترین سهام اخبار بورس

این در حالی است که صنعت وسایل ارتباطی هفته گذشته نیز از کسب بازدهی مثبت بی نصیب ماند و بازدهی منفی محقق ساخت، بدین ترتیب این گروه با کسب بازدهی منفی حدود ۹ درصدی به عنوان کم بازده ترین صنعت مطرح شد. در پی آن صنایع محصولات چوبی و ذغالسنگ جایگاه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

تحلیل بورس بهترین سهام اخبار بورس

البته توجه به اینک نکته حائز اهمیت است که از میان ۴۳ صنعت فعال در بورس طی هفته گذشته، سهام ۱۱ گروه با افت قیمتی همراه شدند و بازدهی منفی به دست آوردند، و در مقابل آن بازدهی مثبت دستاورد ۳۲ صنعت باقیمانده بود.

عنوان پربازده ترین سهم بورس طی معاملات هفته گذشته نیز به شرکت تجهیزات سدید اعطا شد. چراکه “فسدید” طی پنج روز معاملاتی هفته گذشته بازدهی مثبت حدود ۴۵ درصدی برای سهامداران خود به ارمغان آورد. پس از آن، شرکت های آلومتک و دارو امین رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

تحلیل بورس بهترین سهام اخبار بورس

شرکت مخابراتی ایران، مجموعه ای است که با تحقق بالاترین بازدهی منفی نسبت به سایر صنایع عنوان کم بازده ترین سهم بورس طی هفته گذشته را به خود اختصاص داد. پس از آن شرکت قند ثابت خراسان و بانک سامان در جایگاه های بعدی قرار گرفتند.

تحلیل بورس بهترین سهام اخبار بورس

براساس اطلاعات موجود، معاملات هفته گذشته بورس در حالی پایان پذیرفت که ۲۶۹ نماد بازدهی مثبت را محقق کردند، هشت نماد بدون بازدهی مثبت یا منفی همراه شدند و مابقی نمادها یعنی سهام ۱۱۵ شرکت بورسی با روند نزولی قیمت سهام مواجه شدند.

عنوان نقدشونده ترین سهام نیز به شرکت های پارس خودرو، بانک صادرات ایران و ایران خودرو اختصاص یافت و در مقابل آن مجموعه های آما، پارس پامچال و سیمان دورود در انتهای جدول جای گرفتند.

در پایان این گزارش می افزاید، در مجموع ۴۶ هزار و ۳۶۷ کد معاملاتی با جابه جایی بیش از دو میلیارد و ۲۱۵ میلیون سهم طی ۲۱۷ هزار و ۹۲۱ دفعه معامله، ارزش معاملاتی بیش از پنج هزار و ۹۴۳ میلیارد ریالی را رقم زدند. علاوه بر این، سهام شرکت پارس خودرو با حجم معاملاتی بیش از ۱۴۴ میلیون سهمی به عنوان پرگردش ترین سهم بورس و در مقابل آن شرکت آما به عنوان کم گردش ترین سهم برگزیده شدند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*