خانه / استخدام و بازار کار / هزینه کاریابی فعلا ۵۰ درصد حقوق

هزینه کاریابی فعلا ۵۰ درصد حقوق

بابک هاشمی پور در گفتگو با مهر از جدیدترین اقدمات صورت گرفته درباره کارمزد دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های کشور خبر داد و گفت: قبل از آغاز امسال از سوی وزارت کار وعده هایی درباره اصلاح کارمزدها در این بخش داده شده بود.

رئیس کانون کارفرمایی دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی های کشور اظهارداشت: قرار بود از محل واگذاری تصدی های وزارت کار، جبران کسری کارمزد دفاتر مشاوره شغلی کشور بشود که تاکنون اقدام مثبتی صورت نگرفته است.

هاشمی پور با اشاره به اینکه برای بازگشت کارمزد دفاتر مشاوره شغلی به سال ۸۷ درخواست هایی را به وزارت کار داده ایم افزود: در حال حاضر کارمزد هر بکارگماری ۵۰ درصد حقوق ماهیانه فرد به کار گمارده شده است، که ما درخواست کردیم این میزان به یکماه حقوق کامل فرد بکارگمارده شده مانند سال ۸۷ بازگردد.

این مقام مسئول در دفاتر مشاوره شغلی کشور ادامه داد: پیش تر عنوان شده بود برخی تصدی ها مانند رسیدگی به امور بیمه بیکاری، تنظیم قراردادها، مراجع حل اختلاف و تنظیم قراردادهای کاری بین کارگران و کارفرمایان به دفاتر مشاوره شغلی واگذار شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین موضوع طبقه بندی مشاغل و تشکیل تعاونی ها نیز دو بخش دیگر از برنامه واگذاری تصدی ها به دفاتر کاریابی بود که متاسفانه محقق نشد. به صورت کلی در ۱۲ سرفصل و ۱۰۰ برنامه، واگذاری تصدی ها به دفاتر مشاوره شغلی پیش بینی شده بود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*