خانه / بورس و سهام / گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / نوسان و دیگر هیچ!

گزارش امروز بازار بورس و فرابورس / نوسان و دیگر هیچ!

با اتمام ساعات معاملات روز یکشنبه ۹۳٫۱۰٫۱۴ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۱۷۱ واحد افت به رقم ۵۰۶۶۵ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۹۳ واحد کاهش عدد ۱۳۴۴۰۶ واحد را تجربه کرد. شاخص کل بورس نیز در روز جاری با ۱۷۹ واحد افت به رقم ۶۸۶۵۰ واحد رسید.

همچنین در این روز “خودرو” با ۹ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “فخاس” با ۸۱ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۰٫۴۰ واحد افزایش به رقم ۷۷۴ واحد رسید.

در این شرایط امروز “جم” با ۱ واحد رشد شاخص فرابورس بیشترین تأثیر مثبت را برجا گذاشت و در مقابل “مارون” با ۰٫۶۴ واحد کاهش آن، بیشترین تأثیر منفی را بر این نماگر در پی داشت.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۷۳۶ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۲۳۷۳ میلیارد ریال رسید.

شاخص کل بورس طی معاملات روز جاری در حالی با روندی نزولی و افتی بیش از ۱۷۹ واحدی مواجه شد که همچنان روند متعادل با نوسانی کوچک در بین اغلب سهام شرکت های بورسی به چشم می خورد و دیگر هیچ !

بنابر گزارش بورس نیوز، امروز مجدداً گروه خودروسازان با روندی صعودی مواجه شد که در این بین برخی قطعه سازان با صف خرید مواجه شدند، اهالی تالار معتقدند روند نوسانی گروه مذکور همچنان ادامه دار خواهد بود البته فعلاً شایعات مربوط به احتمال اعلام تعدیلات مثبت برخی از خودروسازان همچون ایران خودرو و یا زامیاد علت اصلی روند نوسانی شکل گرفته در این گروه می باشد.

در گروه پتروشیمی ما همچنان شاهد صف فروش در نماد “فارس” و روند نزولی دیگر شرکت های مطرح این گروه می باشیم البته در این گروه نیز برخی شرکت های پایین دستی با روندی صعودی مواجه هستند.اهالی تالار معتقدند فعلاً روند “فارس” اجازه حرکت به دیگر شرکت های پتروشیمی را با در نظر گرفتن جو روانی نمی دهد هرچند که قیمت متانول هم حال و روز چندان خوبی ندارد.

در گروه بانکی در حالی شاهد روند نزولی اغلب شرکت های این گروه هستیم که صف خرید قابل توجه بانک حکمت موجب تعجب اهالی تالار شده است از سویی دیگر بانک ایران زمین نیز در معاملات روز جاری با صف خرید اندک مواجه شد. اهالی تالار معتقدند برخی شایعات در خصوص فروش دارایی و احتمال افزایش سرمایه عامل اصلی صف خرید بانک حکمت می باشد.

قاسم نیز امروز با صف خرید بیش از یک میلیون سهمی مواجه شد، اهالی تالار همچنان منتظر انتشار درخواست افزایش سرمایه این شرکت می باشند که به گفته مدیران “قاسم” این درخواست به سازمان بورس ارسال شده است.

از سویی دیگر بیمه ای ها نیز مجدداً امروز را با روندی صعودی آغاز کردند و حجم معاملاتشان نیز قابل قبول بود. برخی از اهالی تالار نیست به فاند قوی این گروه برای سال آینده به تبع برخی نکات همچون حذف مالیات بر ارزش افزوده آنها خوشبین هستند.

در پایان توجه اهالی تالار را به صحبت های رییس سازمان مدیریت در خصوص تداوم افزایش قیمت ها جلب می کنم، حال چه زمانی این افزایش نرخ محصولات خود را بر سودآوری آنها نمایان خواهد کرد هنوز مشخص نیست چراکه با این گفته قبل از ارایه مجوز افزایش قیمت ها باید منتظر افزایش قیمت تمام شده محصولات شرکت ها باشیم چراکه در اقتصاد ایران جو روانی بیش از اقدامات مدیریتی تأثیرگذار است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*