خانه / بورس و سهام / تعدیل منفی ومعادن ، شرکت شهد ایران و بترانس

تعدیل منفی ومعادن ، شرکت شهد ایران و بترانس

شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با سرمایه ۱۶٫۰۰۰ میلیارد ریال در پیش بینی براساس عملکرد ۹ ماهه سال مالی منتهی به ۱۳۹۳٫۱۲٫۲۹ سود هر سهم خود را مبلغ ۳۶۸ ریال برآورد نموده است و ۱۴ درصد آن را در نه ماهه پوشش داده است.

ومعادن” سود هر سهم خود را نسبت به گزارش قبلی با ۱۸ درصد تعدیل منفی برآورد نموده است که دلیل اصلی آن کاهش ۱۴ درصدی در سود حاصل از سرمایه گذاری و کاهش ۴۰ درصدی در سود حاصل از فروش سرمایه گذاری می باشد.

شرکت شهد ایران با سرمایه ۱۲۵ میلیارد ریال در گزارش پیش بینی ۹ ماهه حسابرسی نشده سال مالی منتهی به ۱۳۹۳٫۱۲٫۲۹ سود هر سهم خود را مبلغ ۸ ریال پیش بینی نموده که در ۹ ماهه زیانی معادل ۱۹۷ ریال برای هر سهم محقق نموده است.

لازم به ذکر است که شرکت سود هر سهم خود را نسبت به گزارش قبلی با تعدیل منفی ۹۳ درصدی برآورد کرده است.

همچنین شرکت عمده دلایل این تغییرات را عدم تولید و فروش کنستانتره انگور ، عدم فروش کنستانتره سیب تولیدی ، هزینه حمل مرتبط با کنستانتره آلبالو فروش رفته منعکس در هزینه های توزیع و فروش، افزایش هزینه های مالی بدلیل عدم فروش ژنراتورهای برق و ساختمان های پروژه گلبهار اعلام نموده است.

شرکت ایران ترانسفو با سرمایه  ۱٫۵۰۰میلیارد ریال در پیش بینی براساس عملکرد ۹ ماهه سال مالی منتهی به ۱۳۹۳٫۱۲٫۲۹ سود هر سهم خود را مبلغ ۶۲۱ ریال برآورد نموده است و ۴۱ درصد آن را در نه ماهه پوشش داده است.

بترانس” سود هر سهم خود را نسبت به گزارش قبلی با ۱۶ درصد تعدیل منفی برآورد نموده است که دلیل اصلی آن کاهش ۹ درصدی در مبلغ فروش و افزایش ۱۰ درصدی در بهای تمام شده کالای فروش رفته می باشد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*