خانه / بورس و سهام / تعدیل منفی بیمه دانا ، لبنیات پاک و پتروشیمی فارابی

تعدیل منفی بیمه دانا ، لبنیات پاک و پتروشیمی فارابی

شرکت بیمه دانا براساس گزارش شفاف سازی اعلام نموده که با توجه به تغییرات در نرخ تعرفه های نظام سلامت واثرات ناشی از آن، EPS سالانه شرکت با تعدیل منفی بیش از ۳۰ درصدی همراه خواهد بود.

شرکت لبنیات پاک با سرمایه ۱۷۷٫۵۴۵ میلیون ریال در پیش بینی براساس عملکرد ۹ ماهه سال مالی منتهی به ۱۳۹۳٫۱۲٫۲۹ سود هر سهم خود را مبلغ ۲۲۸ ریال برآورد نموده است و ۲۵ درصد آن را در نه ماهه پوشش داده است.

به گزارش خبرنگار بورس نیوز،”غپاک” سود هر سهم خود را نسبت به گزارش قبلی با ۴۲ درصد تعدیل منفی برآورد نموده است که دلیل اصلی این تغییر کاهش ۱۳ درصدی در فروش ، کاهش ۱۴ درصدی در بهای تمام شده ، کاهش ۷۹ درصدی در درآمد حاصل از سرمایه گذاری ها و افزایش ۱۵۲ درصدی خالص درآمد های متفرقه می باشد.

شرکت پتروشیمی فارابی با سرمایه ۱۵۰ میلیارد ریال در گزارش پیش بینی ۹ ماهه حسابرسی نشده سال مالی منتهی به ۱۳۹۳٫۱۲٫۲۹ سود هر سهم خود را مبلغ ۵۳۴ ریال پیش بینی نموده که در ۹ ماهه موفق به پوشش ۹۳ درصدی آن شده است.

لازم به ذکر است که شرکت سود هر سهم خود را نسبت به گزارش قبلی با تعدیل منفی ۵۰ درصدی برآورد نموده است.

شرکت عمده دلایل این تغییرات را کاهش مقدار ونرخ فروش محصولات و همچنین با توجه به اینکه بخشی ازتولیدات شرکت با مواد اولیه با نرخ خرید بالا و قبل از کاهش قیمت نفت،تولید شده این امر موجب افزایش بهای تمام شده محصولات تولیدی شرکت گردیده است.

همچنین شرکت اعلام کرده در ۳ ماهه سوم سال ۹۳ به علت عدم صدور مجوز ترانزیت مواد در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی درآمدی از بابت اجاره مخازن شرکت حاصل نگردیده است.با توجه به مذاکرات صورت گرفته و اقدامات اتجام شده،پیش بینی می شود که شرکت در ۳ ماهه پایانی سال۹۳ بتواند از محل اجاره مخازن کسب درآمد نماید.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*