خانه / بورس و سهام / سقوط ۸ دلار قیمت طلای جهانی

سقوط ۸ دلار قیمت طلای جهانی

قیمت طلا با کاهش ۷٫۶۲ دلاری ۱۲۷۶٫۱۷ دلار در هر اونس معامله شد.

 

قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی ۸ دلار کاهش یافت.

اما چشم‌انداز لرزان اقتصاد جهان سبب شد تا ویژگی جذابیت طلا به عنوان منبع امن سرمایه‌گذاری مانع از کاهش‌های بیشتر این فلز گران‌بها شود.

انتشار آماری مبنی بر ضعیف بودن بخش تولید در چین در ماه ژانویه بر نگرانی‌ها در مورد چشم‌انداز جهانی پس از آمار ضعیف تولیدناخالص داخلی آمریکا افزوده است.

هوای لی تحلیلگر موسسه فلیپ فیوچر در این‌باره گفت، روی هم رفته احساسی وجود دارد که اقتصاد جهانی به خوبی عمل نمی‌کند و این امر بر جذابیت طلا افزوده است. در کوتاه‌مدت، ما شاهد قیمت ۱۲۵۰ دلاری برای طلا خواهیم بود.

هر اونس طلا با کاهش ۷٫۶۲ دلاری۱۲۷۶٫۱۷ دلار معامله شد. طلا روز جمعه ۲ درصد افزایش یافته بود. این فلز گران‌بها ماه ژانویه را با افزایش ۸٫۴ درصدی به پایان برد که بیشترین افزایش ماهانه از ژانویه ۲۰۱۲ تاکنون بوده است.

اما لی افزود، افزایش‌های شدید این فلز گران بها در جلسه گذشته ممکن است بیش از حد بوده باشد.

وی که معتقد است، بانک مرکزی آمریکا به علت وجود نشانه‌هایی از تقویت کلی اقتصاد این کشور هنوز در مسیر افزایش نرخ بهره تا ماه ژوئن قرار دارد، افزود، بعید است که یک آمار ناامیدکننده از تولید ناخالص داخلی آمریکا، بر تصمیم فدرال رزرو به میزان قابل توجهی تاثیر داشته باشد.

ذخایر گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا در جهان در روز پنج شنبه به ۲۴٫۴ میلیون اونس رسید که بالاترین میزان از نیمه اکتبر است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*