خانه / استخدام و بازار کار / مشکل اشتغال و درمان آزادگان بوشهری بررسی می‌شود

مشکل اشتغال و درمان آزادگان بوشهری بررسی می‌شود

این روزها با گذشت ۲۲سال از ۲۶مرداد سال ۶۹(سالروز بازگشت آزادگان به کشور) هنوز آزادگان و خانواده‌ها‌یشان با مشکلاتی ازجمله اشتغال فرزندان و خدمات درمانی روبه‌رو هستند.

با وجود این مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر به مهر گفت: با تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته تقریبا همه فرزندان شهدا مشغول به‌کار شده‌اند و 630نفر از فرزندان جانبازان و آزادگان نیز در سامانه ما ثبت‌نام کرده‌اند که 50درصد دارای مدرک دیپلم یا پایین‌تر هستند و مجلس نیز تصویب کرده که اداره‌های دولتی اجازه استخدام افراد دیپلم و پایین‌تر را ندارند. محمد حاجی‌زاده بیان کرد: در گذشته متولی امور درمان، بنیاد شهید بود و هزینه‌ها پرداخت می‌شد ولی در حال حاضر با توجه به اینکه این مسئولیت به سایر اداره‌ها واگذار شده است، خدمات درمانی و تأمین هزینه توسط هر دستگاه به افراد شاغل پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: همه دستگاه‌ها به جز 3دستگاه در این زمینه عملکرد مناسبی داشته‌اند. حجت‌الاسلام سیدمهدی موسوی‌نژاد، نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی اما گفت: طرح برگشت 100درصدی تأمین هزینه‌های درمانی به بنیاد شهید را تهیه کردیم و این طرح به‌صورت 2‌فوریتی به مجلس رفت ولی 2‌فوریت آن رأی نیاورد و به‌صورت عادی در مجلس مطرح است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*