خانه / بورس و سهام / پيش‌بينی “طلا و دلار”

پيش‌بينی “طلا و دلار”

فرارو- بر اساس پيش بيني كارشناسان بازار جهاني طلا در ماه هاي آينده روند افزايشي خود را حفظ خواهد كرد. از سوي ديگر بازار داخلي ارز در نتيجه شرايط سياسي كشور تا چند ماه آينده در ثبات به سر خواهد برد.
به دنبال رشد تقاضا در بازارهای جهانی قیمت طلا به بالاترین حد خود در 2 ماه اخیر رسیده است. بر اساس گزارش شورای جهانی طلا تقاضای طلا در بازار چین در سه ماه دوم امسال با رشد 53 درصدی و تقاضای طلای هند نیز در این مدت با رشد 71 درصدی روبرو شده است. کارشناسان اقتصادی معتقدند كه به همين دليل بهای این فلز تا پایان سال جاری با رشد مواجه خواهد شد.
قیمت جهانی طلا طی یک سال گذشته اگرچه يك کاهش 237 دلاری داشته است اما طی 30 روز گذشته 102 دلار افزایش را به خود ديده است. قیمت جهانی طلا که طی هفته گذشته با نوساناتی همراه بود، با افزایش قابل توجهی به کانال 1400 دلار نزدیک شد.
از سوي ديگر اکثریت شرکت‌کنندگان در آمارگیری هفتگي «کیتکو» اعتقاد دارند که روند صعودی قیمت‌ها در هفته گذشته در روزهای آینده نیز ادامه خواهد یافت. هفته گذشته بیش از نیمی از شرکت کنندگان در آمارگیری هفتگی کیتکو انتظار افزایش قیمت‌ را داشتند. از زمان این رای‌گیری تا کنون، قیمت طلا در هفته گذشته با 55 دلار افزایش روبرو شد.
همچنين آگاهان بازار ارز بر اين عقيده هستند كه مهم ترین چالش اقتصادی کابینه رئیس جمهور منتخب بحران ارزی است، بحرانی که به اعتقاد اغلب کارشناسان اقتصادی در صورت عدم پیشگیری دوباره بازخواهد گشت البته این بار به مراتب سخت تر و هولناک تر!
با اين حال پیش بینی می شود قیمت دلار تا سه چهار ماه آینده برمدار قیمتهای فعلی بچرخد. يكي از صرافان بازار ارز پيش بيني می کند كه قیمت ارز تا اواسط شهریورماه سال جاری در حول و حوش 3200 تومان معامله شود.
امروز  قیمت سکه طرح جدید با 2 هزار تومان افزایش، یک میلیون و 65 هزار تومان، هر گرم طلای 18 عیار با افزایش 2080 تومانی 105 هزار و 850 تومان درج قیمت شد و هر دلار آمريكا 3190 تومان معامله شد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*