خانه / بورس و سهام / خبرهای خوب “وصندوق”

خبرهای خوب “وصندوق”

شرکت سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي کشوري با سرمایه ای معادل 720 میلیارد تومان برای هر سهم در سال مالی منتهی به 31 شهریور 92 براساس عملکرد واقعی دوره 10 ماهه برای هر سهم مبلغ 1122 ریال پیش بینی کرده که در دوره مورد بررسی 99 درصد از آن را محقق نموده است.

این شرکت که پیش از این عایدی خالص هر سهم در سال مالی 92 را مبلغ 890 ریال اعلام کرده بود علت تعدیل مثبت 26 درصدی در گزارش اخیر خود را اعلام ننموده است و از طرفی برای هر سهم در سال مالی 93 مبلغ 1150 ریال سود خالص پیش بینی کرده است.

نکته مهم در این پیش بینی ها در نظر نگرفتن عوايد حاصل از فروش سهام ايران خودرو و عرضه اوليه پتروشيمي جم برای سال های 92 و 93 است که بنابر اعلام شرکت به محض حصول نتیجه قطعی به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

گفتنی است هیأت مدیره “وصندوق” در نظر دارد تقسيم 80 درصد سود خالص را به مجامع عمومي عادي ساليانه صاحبان سهام سال های 92 و 93 پیشنهاد نماید و این در حالیست که در پيش بيني ارائه شده سود نقدي پيش بيني شده هر سهم شرکت توسعه صنايع بهشهر که “وصندوق” مالک نزدیک به 9 درصد از آن می باشد مبلغ 17 تومان درج شده و در مجمع آن شرکت مبلغ 25 تومان به ازاي هر سهم تقسيم گرديد

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*