خانه / بازار / دلار دوباره مرز ۳۳۰۰ تومان را شکست

دلار دوباره مرز ۳۳۰۰ تومان را شکست

طی هفته گذشته تأکید رئیس فدرال رزرو بر احتمال افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۱۵ میلادی فشار را بر بازار طلا افزایش داد و هر انس طلا با افت بیش از ۳۴ دلاری همراه شد.

این افت قیمت طلا در هفته گذشته باعث شد تا طلا در بازارهای جهانی به کمترین قیمت خود در ۵ سال اخیر به ثبت برسد.

در بازار تهران طی معاملات روز جاری هر گرم طلای ۱۸ عیار با رشد ۰٫۸۱ درصدی همراه شد و به قیمت ۸۹ هزار و ۴۸۹ تومان رسید و  سکه تمام بهار آزادی نیز با افزایش ۴ هزار تومانی در قیمت ۸۷۴ هزار تومان مورد معامله قرار گرفت.

در بازار ارز که این روزها بر خلاف بازار سرمایه حرکت می کند، نیز شاهد رشد هر دلار آمریکا تا محدوده قیمتی ۳۳۱۵ تومان نیز بودیم.

این در حالی است که روز گذشته دلار مسیر روزهای پیشین خود را تغییر داد و با ۱۰ تومان کاهش به بهای ۳۲۵۷ تومان رسید. این اولین افت دلار بعد از ۳ روز افزایش پیاپی بود که البته طی معاملات روز جاری همانطور که بالاتر به آن اشاره شد در پی جبران این افت برآمد و در محدوده ۳۲۶۵ تومان تا ۳۳۱۵ تومان نوسان داشت.

برخی فعالان بازار ارز معتقدند علت افزایش دلار بعد از مذاکرات هسته ای ورود تقاضای واقعی و تجاری به بازار بوده که با تقویت سمت تقاضا به بازگشت و روند صعودی قیمت دلار کمک کرده است.

بر اساس این گزارش واکنش بازار ارز و طلا در مقابل رکود بازار سرمایه بعد از اعلام اخبار نهایی از مذاکرات هسته ای شاید نشان از عدم اعتماد سرمایه گذاران نسبت به روند بازار بورس باشد چرا که طی چند ماه اخیر با وجود نوسان در بازار ارز همچنان برخی از تعادل نسبی این بازار سخن می گویند.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*