خانه / بورس و سهام / سقوط دوباره بورس تهران آغاز شد

سقوط دوباره بورس تهران آغاز شد

با اتمام ساعات معاملات روز یکشنبه ۹۴٫۰۵٫۱۱ شاخص بازار اول ( تالار اصلی ) با ۲۶۱ واحد کاهش به رقم ۴۷۶۱۱ واحد رسید. همین وضعیت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعی) شاهد هستیم بطوریکه شاخص تالار فرعی در این روز با ثبت ۳۴۷ واحد کاهش عدد ۱۳۹۶۷۹ واحد را تجربه کرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نیز در روز جاری با ۱۱۹ واحد کاهش به رقم ۲۶۴۵۶ واحد رسید.

همچنین در این روز “همراه” با ۳۲ واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل “فملی” با ۸۰ واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با ۳ واحد کاهش به رقم ۷۷۸ واحد رسید.

گفتنی است ارزش کل معاملات در بازار بورس به رقم ۱۹۴۱ میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم ۳۹۷ میلیارد ریال رسید.

معاملات روز جاری بازار سرمایه با افت ۲۹۹ واحدی شاخص کل همراه شد و در این روز قیمت اغلب سهام شرکت ها روندی نزولی را در پیش گرفتند.

بر اساس گزارش بورس نیوز، امروز باز هم جو منفی و ترس از خرید سهام در بازار سرمایه مشهود بود و این در حالی رخ داد که اغلب حقوقی های بازار در حال خرید سهام در نرخ های منفی تابلو از حقیقی ها می باشند.

در گروه بانکی ظاهراً حقوقی مجدداً به یاد بانک صادرات افتاده و در حال فروش سهام این شرکت می باشد البته شایعات ضد و نقیضی موجود در بازار در خصوص تنها بانک تحریمی ایران که گفته می شود “وبصادر” است در این روند بی تأثیر نبوده است. همچنین برخی شایعات در این گروه حکایت از انجام معامله عمده در نماد “وسینا” در نرخ ۱۹۸ تومان دارد در گروه خودرویی بورس علی رغم اخبار مثبت منتشر شده اما همچنان روند تأملی در دستور کار سرمایه گذاران قرار دارد. این گروه قطعاً یکی از سردمداران روند صعودی بورس در دوران بازگشت خواهد بود.

فاذر: در نماد شرکت آذر آب که امروز شاهد بازگشایی نماد آن بودیم حجم معاملات قابل توجه بود و از همه مهمتر حضور حقوقی ها در قامت خریدار در نماد مذکور بود که قابل توجه می باشد، اهالی تالار شایعاتی را مبنی بر فروش زمین های آذرآب به شرکت اطلس مال عنوان می کنند که می تواند سود این شرکت را با رشد قابل توجهی مواجه سازد.

گروه حمل و نقل نیز در روز جاری با حجم معاملات نسبتاً خوبی مواجه شد و ظاهراً همه چیز آماده برای حرکت این گروه است، اهالی تالار معتقدند با بازگشایی “حسینا”شاید روند این گروه تغییر کند.

در پایان آنچه که به نظر می رسد آنست که در شرایط فعلی همه چیز در بازار سرمایه آماده یک روند صعودی قابل قبول است و فقط بازار بدنبال یک اعتماد نسبی می گردد تا روند را آغاز کند. امیدواریم اعتماد رفته باز آید به حافظ.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*